Plivanje

Meri Mataja osvojila zlato i broncu na međunarodnom mitingu na Kantridi, do odličja došli i plivači Nevere

Ivana Vaupotić

DVA PRVA MJESTA - Antonio Đaković/Foto M. LEVAK

Mataja je slavila u utrci na 50 prsno (31.83), dok je na "stotki" doplivala do bronce (1:11.45). Na pobjedničko postolje stali su i plivači Nevere, Leon Novinc te Mihaela Vještica

RIJEKA Meri Mataja (Kantrida) bila je najuspješnija predstavnica riječkoga plivanja na međunarodnom mitingu Victoria-Primorje, što je u organizaciji Primorja održan na bazenu Kantrida.

Mataja je slavila u utrci na 50 prsno (31.83), dok je na “stotki” doplivala do bronce (1:11.45). Na pobjedničko postolje stali su i plivači Nevere, Leon Novinc okitio se srebrom na 50 prsno (29.18) i broncom na 100 prsno (1:05.22) u apsolutnoj kategoriji, odnosno dvama zlatima u juniorskoj konkurenciji, dok je Mihaela Vještica osvojila drugo mjesto na 100 leđno (1:05.20) i treće mjesto na 50 delfin (28.15).

Antonio Đaković, hrvatski plivač sa švicarskom putovnicom, koji će od 1. travnja i službeno postati plivač Kantride, u Rijeci je branio boje svojeg matičnog kluba Ustera, a pobijedio je u utrkama na 400 (3:50.46) i 200 slobodno (1:48.56), što mu je donijelo 870 bodova i drugo mjesto u poretku najuspješnijih plivača.

Prvo ime riječkog mitinga bila je plivačica mariborskog Branika Katja Fain, koja je slavila u utrkama na 200 (1:58.00) i 400 slobodno (4:11.01), dok je treće mjesto u poretku najuspješnijih plivača zauzeo plivač dubrovačkog Juga Mario Šurković, od danas vlasnik najboljeg hrvatskog mlađeseniorskog rezultata na 200 mješovito (2:01.90).