Tenis

Marin Čilić preko Amerikanca Paula došao do trećeg kola ATP turnira u Moskvi

Marin Čilić/Foto REUTERS

Nakon jednog sata i 43 minute Čilić je slavio 7-5, 6-3 protiv 54. igrača s ATP ljestvice u njihovom prvom međusobnom meču te mu sada slijedi bolji iz dvoboja Srbina Filipa Krajinovića i Španjolca Pedra Martineza.

MOSKVA Hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je i 2. kolo na dvoranskom ATP turniru u Moskvi. U dva seta Čilić je svladao američkog tenisača Tommyja Paula.

U prvom setu Čilić, inače šesti nositelj u Moskvi, je dva puta izgubio svoj početni udarac, ali je kontrirao s tri breaka te je savršeno koristio takve prilike (3 od 3 break lopte). Isto tako, kod 5-5 je Čilić izbjegao novo posrtanje na svoj servis (spašena jedna break lopta), a potom je kod 6-5 izbjegao odlazak u tie-break novim oduzimanjem Paulovog početnog udarca.

U drugom setu Čilić je ključni korak prema pobjedi napravio kod vodstva 3-2 kada je napravio novi break i potom prednost održao do kraja.