Engleska

Manchester United slavio u gradskom derbiju i uzeo trofej FA kupa

City se u igru vratio u 87. minuti kad je Doku pogodio, ali bilo je to prekasno...

MANCHESTER Manchester United je slavio u velikom gradskom derbiju i tako osvojio FA kup 13. put u svojoj povijesti. United je na Wembleyu pobijedio Manchester City 2:1 nakon odličnog prvog poluvremena u kojemu je zabio oba gola.

Cityjev golman Ortega je zapravo poklonio prvi gol Unitedu u 30. minuti, kada je nepotrebno istrčao na jednu dugu loptu, dok Gvardiol nije primijetio gdje je Ortega. Htio mu je vratiti loptu, ali je samo prebacio istrčaloga Ortegu, a Garnacho pogodio prazan gol. Devet minuta kasnije United je pobjegao u kontru, a strijelac je bio Mainoo.

City se u igru vratio tek u 87. minuti kad je Doku pogodio, ali bilo je to prekasno…