Premier liga

Manchester City gubio od Lutona, pa preokretom ipak uzeo tri boda

LONDON Aktualni engleski nogometni prvak Manchester City preokretom je uspio stići do 2-1 (0-1) pobjede na gostovanju kod novaka u Premier ligi Luton Towna u susretu 16. kola.

Luton je poveo u samoj završnici prvog poluvremena kada je Adebayo (45+2) glavom spustio loptu u mrežu, no u razdoblju od samo tri minute u nastavu City je s dva gola kreirao preokret. Prvo je Bernardo Silva (62) preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-1 da bi Grealish (65) iskoristio asistenciju Alvareza za konačnih 2-1.

Joško Gvardiol igrao je za City do 69. minute, dok je Mateo Kovačić u igru ušao u 83. minuti.

City je i dalje četvrti na ljestvici, ali sada ima 33 boda, četiri manje od vodećeg Liverpoola, tri od drugog Arsenala, a dva od treće Aston Ville. Luton je ostao u zoni ispadanja, 18. s devet bodova i sada zaostaje četiri boda za 17. Evertonom koji je na svom Goodison Parku svladao Chelsea sa 2-0 (0-0).

Strijelci za Everton bili su Doucoure (54) i Dobbin (90+2).