Prva liga

Kvarner 2010 rutinski odradio posljednje kolo i kao lider ulazi u doigravanje. Riječani s Goricom u polufinalu

Katarina Blažević

Chudier Bile/Foto M. ĐEKIĆ

Riječani će tako za sedam dana na Kozali ugostiti Goricu u prvoj polufinalnoj utakmici, dok drugi par čine drugoplasirane osječke Vrijednosnice i trećeplasirani Samobor

RIJEKA Utakmica 26. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Omiš Čagalj Tours 95:72 (17:14, 30:13, 28:19, 20:26). Dvorana “Dinko Lukarić”. Gledatelja: 100. Suci: Perlić, Findri i Čičin Šain.

KVARNER 2010: Bile 20 (2-4), Čakarun 9 (1-1), Lisica 9, Jelenković 10, Marinelli 8 (3-4), Vujasinović 3, Štemberger 5, Delpin, Smojver 15 (0-1), Kostić 4, Đugum 12 (4-4).

OMIŠ ČAGALJ TOURS: Mirković 5 (0-2), Rašetina 12 (1-1), Jović 10, Petrašić 14 (3-4), Fulogosi 5 (1-1), Macura, Stojanović 14 (1-3), Polić 6, Knezovic, Maraš 6.

Košarkaši Kvarnera 2010 rutinski su odradili posljednje prvoligaško kolo protiv Omiša te kao lideri ulaze u doigravanje za prvaka. Riječani će tako za sedam dana na Kozali ugostiti Goricu u prvoj polufinalnoj utakmici, dok drugi par čine drugoplasirane osječke Vrijednosnice i trećeplasirani Samobor.

Foto M. ĐEKIĆ

Upravo je Samobor na krilima Krune Simona i svladao Osječane u posljednjem kolu te tako potvrdio treću poziciju, dok je Gorica lagano pobijedila Podstranu. Kvarner je, inače, ove sezone oba puta slavio nad Goricom, na domaćem terenu 94:71 te nedavno u gostima 75:71.

Bila je to uvjerljiva pobjeda riječke ekipe u utakmici u kojoj je prvih 13 minuta bilo neizvjesno, a potom se domaćin razigrao. Jović je ubacio tricu za izjednačenje 21:21 na Kozali, nakon što su domaći imali nekoliko blijedih obrambenih reakcija. Ubrzo je trener Kvarnera Branimir Pavić pozvao minutu odmora, a nakon čega su njegovi igrači uzvratili serijom 10:0 (31:21).

Smojver i Vujasinović pogađali su trice, dok je potonji odigrao lijepu akciju s Čakarunom, koji je pogodio za 35:24. Slovenski se razigravač na kraju zaustavio na devet asistencija, a odlično je proigrao i Bilea pod košem pri kraju prvog poluvremena kada su domaći već stigli na “plus 18” (45:27).

Kvarnerovci su držali konce igre u svojim rukama, nekoliko puta u zadnjim minutama druge dionice su ukrali loptu gostima, a jednu takvu je iskoristio Čakarun zaključivši prvo poluvrijeme s već uvjerljivom prednošću 47:27.

U trećoj četvrtini prednost Kvarnera je samo rasla, bilo je nakon tri minute igre i “plus 32” (59:27) poslije serije u kojoj je Lisica ubacio dvije trice, a Jelenković jednu. Pitanje pobjednika već je bilo riješeno, a gosti su do kraja stigli tek pomalo ublažiti taj zaostatak.

Dobra je vijest za Kvarner i povratak Paola Marinellija na parket. Riječki razigravač odigrao je, nakon gotovo dva mjeseca izbivanja, 20 minuta iako još uvijek s vidljivim oprezom. Prvo ime susreta bio je Amerikanac Bile s odličnim šutem iz igre 9-10 (20 poena) te pet skokova i tri ukradene lopte.