Treća HNL Zapad

Krk slavio nad Vinodolom u derbiju, Jelićev »hat-trick« za jesensku titulu

Valentina Prokić

TROSTRUKI STRIJELAC - Marko Jelić/Foto V. PROKIĆ

Derbi Krka i Vinodola bio je odlučen nakon prvih 45 minuta tijekom kojih je Marko Jelić tri puta zatresao mrežu gostiju i potvrdio naslov jesenskog prvaka otočke momčadi

KRK Utakmica 12. kola Treće HNL Zapad: Krk – Vinodol 3:0 (3:0). Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 7. Pomoćnici: Salaj (Rijeka) i Tonković (Otočac). Strijelci: 1:0 Jelić (15’), 2:0 Jelić (40’-11m), 3:0 Jelić (44’).

Žuti kartoni: Rudan, Lucić, Jurešić (Krk), Barac, Peričić, Butković (Vinodol).

KRK: Vargić 6,5, Jurešić 6,5, Bokulić 6,5, Turkalj 6,5, Rudan 6,5, Traub 6 (od 57’ Zec 6), Aščić 6,5, Lucić 6,5 (od 78’ Jurešić -), Klenovšek 6 (od 67’ Miš-Mešić 6), Jelić 7,5 (od 67’ Budan 6), Smojvir 6,5 (od 78’ Berisha -).

VINODOL: Baričević 5,5, Peričić 5, Barac 5, Tonković 5 (od 46’ Nekić 5), Brdar 5,5, Bogdanić 5 (od 73’ Butković -), Tomić 5, Filipović 5, Grbac 5 (od 73’ Dedić -), Kosić 5 (od 46’ Buljat 5), Buršić 5 (od 73’ Lenac -).

Nogometaši Krka pobijedili su Vinodol »hat-trickom« Marka Jelića u derbiju 12. kola. Otočani su tako povećali prednost u odnosu na prve pratitelje na sedam bodova uoči posljednjeg jesenskog kola i gostovanja kod Medulina 1921 te su zasluženo s navijačima proslavili naslov jesenskog prvaka.

Promjene

Vinodol, koji je prvi konkurent Krka za naslov trećeligaškog prvaka, barem na papiru, nije se proslavio na otočkom gostovanju. Iako je vratar Igor Baričević jučer debitirao kao trener, ali i ostao vratar, očekivani pozitivan šok nakon promjene trenera nakon odlaska Nehajeva Svasta, pa čak i ostavke još jednog igrača Željka Tomića na mjesto sportskog direktora, apsolutno je izostao. Naime, Krk je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Brzpotezno potučeni Vinodolci, koji su zasigurno više očekivali od derbija, spuštene su glave krenuli put svlačionice, ali ni u nastavku nisu pokazali bolju igru.

Krk je od prve minute Vinodolu prepustio igru, mudro vrebajući svoje prilike iz kontre, a čvrsto stegnuti obruč oko vratara Vargića nije propuštao previše Vinodolu. U 15. minuti Jelić je na desnoj strani sjajno iskoristio precizno dodavanje Aščića slijeva i zakucao loptu u mrežu pored vratara Baričevića. Četiri minute kasnije Smojvir je bio u idealnoj prilici, ali je loptu poslao pored gola. Najopasniju priliku i jedinu u prvom dijelu gosti su imali nakon pola sata igre, kada je Brdar iz slobodnog udarca s 18 metara pucao pored živog zida, no Vargić je spremno loptu odbio u korner.

Jedanaesterac

U 40. minuti Jelić je drugi puta zatresao mrežu, ovaj puta s bijele točke, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Traub. Nadmoć Krka zaokružio je trećim golom Jelić iz blizine u 44. minuti na dodavanje Klenovšeka s lijeve strane.

U nastavku Vinodol je imao tek jednu ozbiljnu priliku, preko Buljata u 49. minuti, koji je pucao pored gola. Krk je mogao povisiti rezultat, ali je vratar Baričević u dva navrata obranio udarce Zecu (59’) i Berishi (89’), dok je Aščić iz voleja u 71. minuti poslao loptu preko gola.