FAVBET PREMIJER LIGA

Košarkaši DepoLink Škrljeva upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu: nepotrebno kockanje Zelenih u derbiju začelja

Zlatko Horvat

Foto Mateo Levak

Škrljevo ima priliku izbjeći pretposljednje mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije, dva dvoboja s poraženim u finalu doigravanja Prve lige, a to teoretski može biti i Kvarner 2010

KOSTRENA – Košarkaši DepoLink Škrljeva upisali su četvrtu pobjedu sezone, gurnuvši Bosco u 11. poraz u nizu, vjerojatno i iz lige, u derbiju začelja. Pokvarili su Škrljevčani blagdan Sv. Ivana don Bosca, koje ime nose njihovi gosti. Zagrebačka momčad ostala je na jednom uspjehu u 18 utakmica, dok je momčad DepoLink Škrljeva dostigla Alkar (4-14), koji je sinoć u Sinju izgubio od Splita (86:91). Škrljevo ima priliku izbjeći pretposljednje mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije, dva dvoboja s poraženim u finalu doigravanja Prve lige, teoretski to može biti i Kvarner 2010…

Ivan Gulin u prvih je sedam minuta ubacio deset poena za domaće, kada je trebalo dostizati početnu prednost Bosca (11:16, 13:18). Probudio se Amerikanac Travion Jamar Hollowell koji je vezao tri trice i domaći su u posljednje četiri minute prve četvrtine napravili seriju 17:2, kojoj su dodali seriju 14:1 u tri minute i 11 sekundi druge dionice. Bilo je to dostatno za velikih 44:21. Tih nevjerojatnih 31:3 bili su ključu susretu momčadi, koje su na ljestvici u dosadašnjem dijelu prvenstva uglavnom bili susjedi.

Unatoč velikom minusu, gosti se nisu predavali. Njima je bilo potpuno jasno da poraz u ovom susretu znači i oproštaj od Premijer lige bez obzira na to što sve momčadi čekaju 33 kola. Krajem druge dionice smanjili su razmak (50:34), iskoristivši opuštanje domaćeg sastava pa je trener domaćih Edi Dželalija pozvao minutu odmora. Nije baš pomoglo, Hollowell je sa sirenom promašio zicer kada je prednost smanjena na 14 poena razlike.

Domaći su treću dionicu odigrali ozbiljno pa je prednost opet počela rasti. Valjda im je odgovarala atmosfera, koju su podgrijali “Dečki s Kvarnera”, službena glazba hrvatske Davis reprezentacije, koji su se imali trening za Varaždin i dvoboj Hrvatske i Belgije. No, nekoliko vezanih pogrešaka domaćih i propusna obrana u posljednjoj dionici kažnjeni su smanjenjem minusa gostiju na 88:82 tri minute i dvije sekunde prije kraja poslije serije 2:13. Ipak, trica Svobode, prvog strijelca domaćih 1:28 minuta prije kraja, odvela je domaće na sigurno (93:84).

DepoLink Škrljevo – Bosco 98:91

Susret 19. kola FAVBET Premijer lige košarkaša: DepoLink Škrljevo – Bosco 98:91 (30:20, 22:18, 24:21, 22:32). Dvorana Kostrena. Gledatelja 100. Suci: Hadžić (Pula), Mrčeta (Šibenik) i Modrić (Zadar). Opunomoćenik: Miletić (Rijeka).

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 5 (2-2), Bart 6 (4-4), Gulin 10 (1-2), Šljivarić 8 (1-1), Svoboda 23 (5-6), Salopek, Rajković, Šarić 8 (0-2), Ćošić, Holowell 16 (1-2), Stanojević 22 (4-4), Miljković.

BOSCO: Bubalo 3, Kos 8 (2-4), Ivanković 6, Katanović 21 (3-3), Bunn 19 (1-1), Krapić 16 (1-2), Pavković 2, Lukić 14 (4-4), Vargek, Njegovan 2.