Premijer liga

Košarkaši DepoLink Škrljeva u Zaboku nastavili niz poraza

Katarina Blažević

Khalil Whitney/Foto M. LEVAK

ZABOK Utakmica 27. kola FAVBET Premijer lige: Zabok – DepoLink Škrljevo 89:76 (23:17, 24:24, 25:21, 17:14). Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Vovk, Peić i Katić.

ZABOK: Sikirić 11, Neal 15 (3-4), Cinac 28 (8-10), Savić 10 (3-3), Tomic 17 (3-3), Šustić, Rebić 2, Borovčak, Cvitanović 4, Kosi 2, Buljević.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Whitney 20 (6-7), Bart 14, Šljivarić, Svoboda 15 (2-3), Stanojević 8 (1-2), Krajina 4, Gulin 2 (2-2), Salopek, Šarić 8, Ćošić (0-2), Hollowell 5 (0-2).

Škrljevčani su nastavili niz poraza i čini se da su se već pomirili s činjenicom da neće uspjeti upisati četiri pobjede u posljednjih sedam, odnosno sada šest premijerligaških kola.

Toliko im je, naime, potrebno da bi zadržali barem nekakvu šansu da izbjegnu doigravanje za ostanak. Zeleni su se u Zaboku solidno držali otprilike 28 minuta, iako je domaćin i do tada konstantno imao prednost.

Krajem treće četvrtine Zabok je uspio iskoristiti rupe u obrani Škrljeva. Šarić je položio za “minus jedan” gostiju (61:60), da bi potom Zabok do kraja dionice stigao do 72:62. Bila je tu pokoja ukradena lopta, brza kontra, a domaći su uzeli i nekoliko skokova te seriju zaključili s dva zakucavanja. U posljednjoj četvrtini Cinac i Neal su riješili pitanje pobjednika (83:68, 35′).