Prva liga

Košarkaši Crikvenice preokretom u samom finišu pobijedili Jazine i napravili velik korak prema ostanku

Katarina Blažević

Marko Jurković/Foto M. GRACIN

Mario Perić je minutu i pol prije kraja pogodio za konačni preokret Crikvenice (67:65) nakon što su gosti iz Zadra vodili gotovo cijelu utakmicu

CRIKVENICA Utakmica 23. kola Prve lige košarkaša: Crikvenica – Jazine Arbanasi 69:65 (14:20, 21:20, 13:12, 21:13). Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Miletić, Lenac i Matek.

CRIKVENICA: Popović 4, Šamanić 5 (5-7), Perić 5, Ćošić 3 (1-1), Scott 6 (2-2), Tomas 18 (1-3), Butorac 6 (0-2), Smoković, Šulentić 6 (1-2), Volčanšek, Jurković 14 (2-3), Zorić 2.

JAZINE ARBANASI: Šare 11 (1-3), Dundović 13 (4-4), Mirčeta 12 (4-4), Zovko 6 (2-3), Dević Obradović 4, Grbić 2, Bilokapić 2, Badrak 15, Josipović, Lončar.

Mario Perić je minutu i pol prije kraja pogodio za konačni preokret Crikvenice (67:65) nakon što su gosti iz Zadra vodili gotovo cijelu utakmicu. Serija 8:0 u finišu utakmice donijela je domaćima veliko slavlje pred dvjestotinjak navijača, a ovom je pobjedom momčad Zorana Dragojevića napravila velik korak prema ostanku u ligi.

Scott je na kraju prvog poluvremena položio za “minus pet” Crikvenice (35:40), nakon što je prvih 20 minuta proteklo u minimalnoj dominaciji gostujuće momčadi. Veći dio prve četvrtine je zapravo protekao u egalu s tek ponešto više slobodnih bacanja na strani Jazina. Pokoji promašaj Crikveničana i potom povezana trica Mirčete i polaganje Badraka, koji su nosili svoju momčad u drugoj dionici, i Jazine su imale prvo dvoznamenkasto vodstvo – 23:33.

Badrak je dodao tricu i za “plus 13”, ali ponovo je dobru partiju kod domaćih pružio Gabriel Beppe Tomas pa su domaći do kraja poluvremena smanjio zaostatak na pet poena.

Treća četvrtina ponudila je gotovo jednaku klackalicu kao druga dionica. Domaći su na trenutke gubili konce igre te su gosti poveli 50:39 u 27. minuti, da bi potom u zadnje tri minute napravili seriju 9:0 (48:52). Jurković je nanizao četiri poena, a Tomas pogodio tek jedno od tri slobodna bacanja – 60:61. Nakon nesportske Butorca gosti su poveli 63:60, a dramatične zadnje tri minute ponudile su tehničku treneru Jazina te seriju 8:0 domaćih za preokret i veliko slavlje.