NBA liga

VIDEO Luka Dončić je ubacio 42 poena i izgubio dvoboj protiv Jaysona Tatuma i vodećih Celticsa

Luka Dončić/Foto REUTERS

Nikola Jokić odigrao je veliku partiju u pobjedi Nuggetsa u produžetku protiv Oklahome

RIJEKA  Celticsi su se brzo oporavili od poraza u Chicagu. Vodeća momčad NBA lige svladala je Dallas, a Jayson Tatum dobio svoju utakmicu protiv Luke Dončića. Lider Bostona je zaključio utakmicu s 37 poena i 13 skokova, slovenski košarkaš je postigao pet poena više, ali – uzalud. Boston je vodio s 27 poena u trećoj četvrtini, Mavsi su uzvratili i prepolovili zaostatak, a onda je utakmica počelo nalikovati na “obračun” Tatuma i Dončića. Kod vodstva Bostona 121:107 Luka Dončić je krenuo na zakucavanje, no sve to je dobro pratio Tatum i sjajnim blokom označio kraj gostujućih napora da nešto naprave u završnici utakmice.

Hawksi su okončali niz od sedam pobjeda Kingsa. Tome su najviše pridonijeli  Trae Young (35 poena) i  Clint Capela (11 poena, 14 skokova). Malik Monk je zabio 27 poena kod momčadi iz Sacramenta, najviše ove sezone.

Kyrie Irving je odigrao najbolju partiju od povratka na parket nakon suspenzije. Postigao je 19 od svojih 29 poena u trećoj četvrtini utakmice koja je donijela pobjedu na Raptorsima. Kevin Durant je postigao 12 poena, a u trećoj četvrtini prešao granicu od 26.074 poena, te prestigao Kevina Garnetta na 18. mjestu vječne ljestvice strijelaca NBA lige.

Bullsi polako izlaze iz krize. Dobili su dvije vodeće momčadi Istočne konferencije. Nakon Bostona svladali su i Milwaukee uz 36 poena i osam asistencija DeMar DeRozana. Giannis Antetokounmpo je postigao 36 points i uhvatio 11 skokova kod Bucksa.

Nikola Jokić odigrao je veliku partiju u pobjedi Nuggetsa u produžetku protiv Oklahome. Srpski centar je ubacio 39 poena uz deset skokova. Za “triple-double” učinak nedostajala mu je jedna asistencija.