NBA liga

VIDEO Jimmy Butler režirao preokret Heatsa, postigao je čak 41 poen u pobjedi nad Celticsima

Jimmy Butler i Jayson Tatum/Foto REUTERS

Butler je uz 41 poen uhvatio osam skokova, podijelio je pet asistencija, te upisao četiri ukradene lopte i tri bloka. samo petorica igrača se mogu pohvaliti s ovim brojkama u jednoj utakmici u povijesti NBA lige

MIAMI Heatsi su na poluvremenu gubili s osam poena razlike… A onda je u nastavku Jimmy Butler “upalio motore” i s 27 od ukupno 41 postignutog poena odveo Miami do pobjede (118:107) nad Bostonom u prvoj utakmici finala Istočne konferencije.

Jimmy Butler je elitni natjecatelj. Puno igrača u NBA lige igra košarku, ali Jimmy igra da bi pobijedio. To je potpuno drugačije u odnosu na druge – rekao je Erik Spoelstra, trener Heatsa nakon utakmice.

Tyler Herro je postigao 18, Gabe Vincenc 17 poena. Butler 17 u trećoj četvrtini koju su Heatsi dobili 39-14. Boston je imao šut 2-15 iz igre…

– Nakon toga se bilo teško vratiti u posljednjoj četvrtini – rekao je trener Celticsa Ime Udoka.

Butler je uz 41 poen uhvatio osam skokova, podijelio je pet asistencija, te upisao četiri ukradene lopte i tri bloka. samo petorica igrača se mogu pohvaliti s ovim brojkama u jednoj utakmici u povijesti NBA lige: Anthony Davis, Hakeem Olajuwon, David Robinson, Kareem Abdul-Jabbar i James Harden. No, nitko osim Jimmyja to nije ostvario u doigravanju.

– Nastavimo sam samo igrati košarku na pravi način: kada imam šansu uputim udaracm, kada je bolje postavljen moj suigrač dodam mu loptu. Iskreno, sve ovo je samo plod dobre igre cijele momčadi – rekao je Butler.

Celticsi su nastupili bez ozlijeđenih Marcusa Smarta i Al Horforda. Jayson Tatum je postigao 29, Jaylen Brown 24 poena za Boston. Druga utakmica igra se u četvrtak…