NBA liga

VIDEO Dončić ubacio u petu brzinu, Giannis iskrcao 40 poena Hornetsima

Luka Dončić/Foto REUTERS

Slovenski košarkaš slomio je Pelicanse s 14 asistencija i 18 poena od svojih 28 ubačenih u prvoj četvrtini

DALLAS Luka Dončić isporučio je 18 od svojih 28 poena u prvoj četvrtini, te podijelio čak 14 asistencija u 27 minuta provedenih na parketu u pobjedi Mavsa nad Pelicansima. Dallas je napunio mrežicu Dallasa uz čak 68,7 posto šuta što je novi klupski rekord. Oboren je onaj iz 1983. godine – 67.7 posto.

Slovenski košarkaš uhvatio je i četiri skoka, te sakupio samo četiri promašaja na utakmici (15 pokušaja). Pogodio je sva četiri slobodna bacanja, te dva od pet pokušaja za tri poena.

Giannis Antetokounmpo je dvije sekunde prije kraja zaključio svoj prodor u reket Hornetsa polaganjem za konačnih 127:125 i osmu uzastopnu pobjedu Bucksa. Prvo ime Milwaukeea zaključilo je utakmicu s 40 poena i 12 skokova.

Trae Young je pogodio dva slobodna bacanja 1.2 sekunde prije kraja za pobjedu Hawksa nad Indianom. Young je zaključio susret s 33 poena i 10 asistencija. Atlanta je imala 51 posto šuta, pogodili su 16 od 33 pokušaja za tri poena. Malcolm Brogdon je predvodio Pacerse s 27 poena.

Cole Anthony (24 poena) i Wendell Carter Jr. (18 poena) su najzaslužniji za preokret Orlanda (nadoknadili su 16 poena minusa) protiv Denvera i prvu pobjedu nakon sedam uzastopnih poraza.

Jayson Tatum je ubacio 26 poena i uhvatio rekordnih 16 skokova u karijeri za tijesnu pobjedu Bostona nad Philadelphijom. Bila je to pobjeda s najmanje postignutih koševa Celticsa u posljednje četiri godine.

– Neću se valjda ispričavati zbog “ružne” pobjede. Događa se… – rekao je nakon utakmice   Ime Udoka, trener Bostona.

Houston je nakon očajnog ulaska u sezonu ostvario i četvrtu pobjedu u nizu.  Jae’Sean Tate ostvario je učinak karijere – 32 poena i 10 skokova.