NBA liga

VIDEO Bam Adebayo odveo Heatse do “osvetničke” pobjede u Bostonu, Miami poveo 2-1

Bam Adebayo i Jaylen Brown/Foto REUTERS

Centar Heatsa preuzeo je na sebe lidersku ulogu nakon ozljede Jimmyja Butlera u drugoj četvrtini

BOSTON  Heatsi su se osvetili Celticsima za domaći poraz i uzvratili na njihovom parketu (109:103) za vodstvo 2-1 u finalu Istočne konferencije. Sve je slutilo na takav rasplet već nakon prve četvrtine kada su gosti iz Miamija poveli s  21 poenom razlike, a početkom drugog perioda utakmica otišli su i na – “plus 26”.

Bam Adebayo postigao je 31 poen uz 10 skokova. Centar Heatsa preuzeo je na sebe lidersku ulogu nakon što se u drugoj četvrtini ozljedio Jimmy Butlera, te svoju  sjajnu večer u Bostonu garnirao sa još šest asistencija i četiri ukradene lope.

– On je ponudio svoju verziju onoga što obično Jimmy radi da bi se dobila utakmica. Trebali smo rano vodstvo i dobru šutersku večer, a onda je Bam na sebe preuzeo puno toga kada smo ostali bez Jimmyja – rekao je Eric Spoelstra, trener Heatsa.

Celticsi su tijekom cijele utakmice bile u zaostatku, no zaprijetili su u posljednjih četvrtini kada su tricom Jaylena Browna (40 poena ukupno), došli na samo pola koša zaostatka – 93:92. Međutim, Max Strus je uzvratio tricom, a onda je Bam Adebayo zabio preko Al Horforda i tu su potonule sve nade Celticsa u preokret.

– Morali smo se trgnuti nakon domaćeg poraza, takve lekcije bi dodatno motivirale svakoga – rekao je Adebayo.

Pored Butlera ozljede su zaradili i Jayson Tatum i Marcus Smart. U sastav Celticsa vratio se oporavljeni Kyle Lowry i postigao 11 poena, te upisao šest asistencija.