NBA liga

Utah se vratila na vrh pobjedom nad Spursima, sjajna partija Bogdanovića i Šamanića

Luka Šamanić i Bojan Bogdanović/Foto REUTERS

Veliku minutažu u momčadi Spursa dobio je mladi Luka Šamanić te ju je iskoristio da bude najbolji strijelac svoje momčadi

SALT LAKE CITY  Košarkaši Utah Jazza vratili su se na vrh ljestvice Zapadne konferencije i čitave NBA lige uvjerljivom 126:94 domaćom pobjedom protiv San Antonio Spursa te 103:135 porazom Phoenix Sunsa na gostovanju kod Atlanta Hawksa.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavio je s odličnim predstavama u sastavu Jazza, protiv Spursa je za 25:36 minuta provedenih na parketu ubacio 24 poena (šut za dva 7-9, trica 3-4, slobodna bacanja 1-1) uz dva skoka i dvije osvojene lopte.

Bogdanović je odlično otvorio dvoboj i već u prvoj četvrtini postigao 14 koševa uz šut iz igre 6-7, a njegov je sastav stigao do prednosti 38-26. Susret je efektivno bio riješen već do sredine druge četvrtine jer je Jazz “pobjegao” na velikih 53-27 pa je ostatak dvoboja bio tek odrađivanje posla.

U takvim okolnostima veliku je minutažu u momčadi Spursa dobio mladi Luka Šamanić te ju je iskoristio da bude najbolji strijelac svoje momčadi, on je za 24:06 minuta provedenih u igri ubacio 15 poena (šut za dva 4-10, trica 2-4, slobodna bacanja 1-2), a sakupio je i pet skokova te po jednu asistenciju i blokadu.

Utah, koji je sada na omjeru pobjeda i poraza 48-18, predvodio je Jordan Clarkson sa 30 poena. San Antonio je, pak, 10. na Zapadu sa 31-34.

Iako je Atlanta na kraju svladala Phoenix sa čak 32 pogotka razlike, susret je bio neizvjestan sve do posljendje četvrtine u koju se ušlo s rezultatom 97:88. No, u prve četiri minute posljednje dionice domaći su ostvarili seriju 16-0 pa je trener gostiju Monty Williams “bacio ručnik”.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u igru je ušao tek tada, odnosno kod rezultata 113:88 za domaće te je u “smeće vremenu” za 8:02 minuta provedenih na parketu uputio dva neprecizna šuta, po jedan za dva i za tri. Kod domaćih čak je sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj koševa, najviše Clint Capela 18 uz 10 skokova, dok je Trae Young uz 16 ubačaja imao i 12 asistencija. Kod Sunsa, kojima je ovo bio drugi susret u dvije večeri, istaknuo se Devin Booker sa 30 poena.

Phoenix je drugi na Zapadu sa 47-19, dok je Atlanta peta momčad Istoka sa 37-30.

Philadelphia 76-ersi učvrstili su se na vrhu Istoka očekivanom 135:115 pobjedom na gostovanju kod najlošije momčadi u ligi ove sezone Houston Rocketsa. Ponovno je sjajan kod Sixersa bio Joel Embiid sa 34 ubačaja i 12 skokova, dok je kod domaćih Kelly Olynyk bio nadomak “triple-doubleu” sa 27 pogodaka, 11 skokova i 8 asistencija.

Sixersi su sada na omjeru 45-21 te imaju dvije pobjede više od drugih Brooklyn Netsa, a tri više od trećih Milwaukee Bucksa, sve tri momčadi do kraja ligaškog dijela sezona imaju za odigrati po još šest susreta. Rocketsi su na dnu sa 16-50 te imaju ča tri pobjede manje od pretposljednjih Detroit Pistonsa.

Vrlo je zanimljivo bilo u Milwaukeeu gdje su domaći Bucksi svladali Washington Wizardse sa 135-134 iako su igrali bez Khrisa Middlestona, a u posljednje dvije minute i bez Giannisa Antetokounmpa koji je napravio šest osobnih pogrešaka. U neočekivanog junaka domaćih izrastao je Pat Connaughton koji je pogodio dvije važne trice u odlučujućim trenucima. Connaughton je susret okončao sa 16 poena, dok su najefikasniji kod pobjendika bili Jrue Holiday sa 29 i Antetokounmpo sa 23 pogotka. Wizardsima, koji se bore za ulazak u “play-in” nije pomoglo ni 42 ubačaja Bradleya Beala niti još jedan “triple-double” Russella Westbrooka od 29 koševa, 17 asistencija i 12 skokova.