NBA liga

Sunsi prvi stigli do 20. pobjede u sezoni, Joel Embiid ubacio 43 poena Hornetsima

Chris Paul/Foto REUTERS

Giannis Antetokounmpo je preskočio dvije utakmice zbog ozljede, a onda se vratio na parket na svoj 27. rođendan i zabio - 27 poena

NEW YORK Sunsi su postali prva momčad NBA lige koja je ove sezone stigla do 20. pobjede. Ubrzo je to uspjelo i Warriorsima. Obje momčadi su na omjeru pobjeda i poraza – 20-4. Chris Paul je postigao 21 poen, odigrao je, kao u većem dijelu sezone, nešto više od 35 minuta. U 36. godini! Deset poena ukrcao je Spursima u zadnjoj četvrtini kada se očekuje da će ovaj “veteran” imati najmanje snage.

– Ali, u posljednjoj četvrtini tek utakmica postaje – zanimljiva – odgovorio je Paul.

Joel Embiid nastavlja s dobrim igrama nakon povratka na parket. Upisao je čak 43 poena uz 15 skokova i sedam asistencija u pobjedi Philadelphije u produžetku protiv Hornetsa.

Bullsi su svladali Nuggetse unatoč izostanku DeMar DeRozana. Zach LaVine je zabio 32 poena uz osam asistencija. Lonzo Ball i Nikola Vučević su postigli po 20 poena. Denveru je ovo osmi poraz u posljednjih deset utakmica. Nije pomogao ni “triple-double” Nikole Jokića – 17 poena, 12 skokova i 15 asistencija.

Giannis Antetokounmpo je preskočio dvije utakmice zbog ozljede, a onda se vratio na parket na svoj 27. rođendan i zabio  – 27 poena – Cavaliersima.  Realizirao je sva tri pokušaja za tri poena, uhvatio i 12 skokova za 10. pobjedu Bucksa u zadnjih 11 utakmica.