Prvi susret doigravanja

Škrljevo poraženo u Draženovu domu, favoriziranoj Ciboni pripala prva runda

Davor Petrović

Jure Gunjina/Foto D. KOVAČEVIĆ

Nedostajalo je tek malo sportske sreće da gosti maksimalno zakompliciraju situaciju. Preciznije, pri vodstvu Cibone 70:66, u 34. minuti, Toni Jelenković je imao otvoreni šut za tricu, ali nije ga uspio realizirati.

ZAGREB Prvi susret četvrtfinala doigravanja košarkaša: Cibona – Adria Oil Škrljevo 92:80 (25:19, 30:16, 15:20, 22:25). KC Dražen Petrović. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Bojan Kruljac (Zagreb), Krešimir Katić (Slavonski Brod).

CIBONA: Radovčić 12 (2-2), Prkačin 8, Planinić 9 (1-2), Drežnjak 20 (4-5), Nakić 9 (6-6), Vujović, Marić 8 (2-2), Mustapić 8 (4-4), Novačić 5 (1-1), Gnjidić 5 (1-2), Branković 5 (0-2).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 13 (2-4), Gunjina 11 (2-5), Barnjak 16 (2-3), Robertson 19 (3-8), Vrgoč 4 (1-2), Arslanagić, Pilepić 8, Vucić, Boban 9, Rajčić, Bjelanović, Cvitković.

Prva utakmica četvrtfinala doigravanja donijela je Adria Oil Škrljevu uvjerljiv poraz na gostovanju kod favorizirane Cibone. Međutim, nedostajalo je tek malo sportske sreće da gosti maksimalno zakompliciraju situaciju. Preciznije, pri vodstvu Cibone 70:66, u 34. minuti, Toni Jelenković je imao otvoreni šut za tricu, ali nije ga uspio realizirati.

Adria Oil Škrljevo uspješno je čuvalo početni rezultatski višak, koji je u 4. minuti otišao do plus 6 nakon trice Jelenkovića. Tih 10:4 ujedno je predstavljalo najveću prednost gostiju na utakmici. Preciznije, Cibona je, preko Krešimira Radovčića i Matea Drežnjaka stigla do izjednačenja u roku od 63 sekunde.

Doduše, Adria Oil Škrljevo u tim trenucima još uvijek je izgledalo sasvim dobro, te je držalo minimalnu prednost sve do 8. minute. Tada su imali zadnje izjednačenje na utakmici (17:17), nakon čega su stvari počele ići nizbrdo. Do kraja prve četvrtine Cibona je odjurila na šest poena prednosti (25:19), a zatim je dodatno stisnula gas.

Jednostavno, Adria Oil Škrljevo nije uspijevalo pratiti ritam razigranog suparnika, koji je, po svemu sudeći, htio čim prije otkloniti sve dvojbe vezane uz pobjednika. U prvih pedeset sekundi druge četvrtine Cibona je, koševima Danka Brankovića i Igora Marića probila barijeru dvoznamenkaste prednosti (30:19), a zatim je, do odlaska na odmor u svlačionice, stigla do okruglih dvadeset poena viška (55:35).

Raspleti ranijih dolazaka Adria Oil Škrljeva u Draženov dom nedvojbeno su ukazivala da se nešto može promijeniti samo ako se Cibona previše opusti u nastavku utakmice.

A to se skoro dogodilo. Naime, Cibona je na početku treće četvrtine počela polako podizati prednost, a u 24. minuti imala je plus 25 (66:41). Činilo se da je sve riješeno, ali Adria Oil Škrljevo iskoristilo je opuštanje suparnika i stiglo na četiri poena zaostatka u 33. minuti (70:66). Nakon toga Cibona je opet stekla opipljivu prednost i odjurila u pobjedu. Druga utakmica na rasporedu je u srijedu u Mavrincima.