NBA liga

Novi “double-double” Ivice Zubca, Lakersi zabili najviše u posljednjih 37 godina

Ivica Zubac/Foto REUTERS

Dario Šarić nije igrao u gostujućem porazu Warriosa

LOS ANGELES Hrvatski centar Ivica Zubac ostvario je “double-double” učinak od 13 poena i 10 skokova u 107-121 domaćem porazu Los Angeles Clippersa od Philadelphia 76-ersa u nedjeljnom susretu NBA lige.

Zubac je na terenu proveo 29:12 minuta te imao šut za dva 5-9 dok je slobodna bacanja gađao 3-4, a upisao je i četiri blokade te dvije asistencije. No, trener Clippersa Ty Lue odlučio je ne koristiti ga u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo s vodstvom gostiju 88-83. U prvoj polovici te četvrte četvrtine Sixersi su napravili seriju 20-6 kojom su pobjegli na 108-89, a onda je Lue izvjesio “bijelu zastavu” te na klupu posjeo i svoje glavne igrače Kawhija Leonarda, Paula Georgea i Jamesa Hardena.

Sixersi su u svojim redovima imali trojicu raspoloženih igrača, Tyrese Maxey i Tobias Harris ubacili su po 24, a Cameron Payne 23 poena, dok su Norman Powell i Kawhi Leonard ubacili po 20 za Clipperse.

Clippersi su i dalje četvrta momčad Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 44-26, dok su Sixersi sedmi na Istoku sa 39-32.

Anthony Davis je upisao 36 poena i 16 skokova, a LeBron James 26 poena i 10 asistencija u najefikasnijoj utakmici Lakersa u posljednjih 37 godina. Lakersima je ovo bila treća uzastopna i peta pobjeda u posljednjih sedam utakmica.

Dario Šarić nije igrao u gostujućem porazu Warriosa.  Anthony Edwards odveo je Wolvese do pobjede s 23 poena, odnosno s tri realizirana slobodna bacanja u posljednjih 12 sekundi utakmice.

Stephen Curry je zaključio utakmicu s 31 poenom, i promašenom tricom na minutu i pol prije kraja, koja je mogla donijeti poravnanje.