Prva liga košarkaša

Kvarner 2010 projurio Draženovim domom, Riječani nisu dali šanse domaćinu

Katarina Blažević

Foto S. DRECHSLER

RIJEKA Susret 13. kola Prve lige košarkaša: Hermes Analitica – Kvarner 2010 56:80 (7:23, 11:19, 23:18, 15:20). Košarkaški centar Dražen Petrović. Gledatelja: 20. Suci: Anzulović, Copić i Ljolje (Zagreb).

HERMES ANALITICA: Grgić 3, Tomasevich, Ivanković 10 (1-1), Smolić 13 (3-3), Mileković 3 (0-1), Krajinović 6, Škara 6 (1-4), Gazić 11 (3-4), Martinac, Jacović 4.

KVARNER 2010: Fells 15, Štemberger 16, Delpin 7, Vucić 6, Cvitković, Smoković, Pepelar 3 (1-2), Zovko 19 (3-5), Naletilić 9 (0-2), Baćac Simper, Damjanović 5 (1-2), Matić.

Dominantno i silovito do prve pobjede u 2023. godini, a ukupno osme prvenstvene ove sezone. Košarkaši Kvarnera 2010 projurili su Draženovim domom, nisu dali niti malo šanse blijedom i pasivnom Hermesu, koji u prvom poluvremenu nije na terenu napravio baš ništa.

Tek se domaćin pomalo probudio u drugom poluvremenu, ili bolje rečeno gosti su se opustili, a trener Branimir Pavić je podijelio minutažu među igračima s obzirom na to da je Kvarner na veliki odmor otišao s vodstvom 42:18.

Pogodili su Riječani u prvom poluvremenu devet trica iz 18 pokušaja, dok je Hermesu ušla tek jedna od 16 ispucanih. Imali su domaći katastrofalan šut u prvih 20 minuta, uspjeli su doći do tek 18 poena, dok je Kvarner samo u prvoj četvrtini upisao njih 23. Nedostajalo je i podosta agresivnosti kod Zagrepčana, pa su tako gosti samo jednom u prvom poluvremenu išli na crtu za slobodna bacanja.

Kvarnerovce je, pak, u napadački dobrom poluvremenu predvodio kapetan Štemberger. Riječki veteran je nakon 15 minuta igre na kontu imao 14 poena (šut iz igre 5-9, trice 4-6), uz osam skokova i dvije asistencije. Dvoboj je inače završio kao najbolji pojedinac, upisao je “double-double” učinak (16 poena, 11 skokova, pet asista i tri ukradene lopte), a istaknuo se i Zovko s 19 poena te šest skokova.