Košarkaši Kvarnera 2010 slavili u derbiju začelja, Štemberger povukao kada je bilo najpotrebnije

Katarina Blažević

Siniša Štemberger/Foto Arhiva NL

Kvarner 2010 – Omiš ČT 90:80

RIJEKA Susret 8. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Omiš Čagalj Tours 90:80 (26:14, 17:23, 24:23, 23:19). Dvorana mladosti. Bez gledatelja. Suci: Kruljac, Galić, Rogić (Zagreb).

KVARNER 2010: Štemberger 31 (10-11), Jashari 5, Jadrijev 4 (2-5), Tončinić 28 (5-8), Atelj 8 (3-4), Krstinić 7 (2-6), Krulčić 4, Volarević, Baćac-Simper 1 (1-2), Smojver, Penić 2, Furlan.

OMIŠ ČAGALJ TOURS: Srzić 11 (1-2), Zonjić 18 (2-2), Mimica 18 (5-5), J. Matijević 1 (1-2), Jeličić 6, Delić 9 (2-3), Fulgosi 10 (1-1), Jurčević 7 (1-2), M. I. Matijević, Jukić, Perkušić, Gizdavčić.

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su vrijednu pobjedu u derbiju klubova s dna ljestvice, u utakmici u kojoj je iskustvo bilo ključno s obje strane. Ivan Mimica je početkom treće četvrtine tricom doveo goste na “minus jedan”, Mateo Zonjić je nekoliko minuta kasnije s tri poena donio Omišu i prvo vodstvo (55:54), ali imali su domaći raspoloženog Štembergera, koji s pet uzastopnih poena vratio, a tricom na početku zadnje dionice donio devet koševa razlike (70:61).

I ovoga puta Kvarner 2010 je igrao na krilima iskusnih Štembergera i Tončinića, koji zajedno imaju 76 godina, a u ovoj su utakmici zaslužni za čak 59 poena. Još da proigraju i mlađi…