Prva liga košarkaša

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli novi poraz u derbiju začelja

Katarina Blažević

Foto Arhiva NL

Ovim su neuspjehom košarkaši Kvarnera 2010 u četiri dana ostvarili i drugi poraz od još jednoga konkurenta za ostanak u ligi, ovoga puta od fenjeraša Sesveta

SESVETE – KVARNER 2010 81:77

SESVETE Zaostali susret 11. kola Prve lige košarkaša: Sesvete – Kvarner 2010 81:77 (28:22, 20:17, 16:24, 17:14). Dvorana SŠ Jelkovec. Suci: Peić, Rogić, Juraga (Zagreb).

SESVETE: Krajačić 16 (5-8), Hodak 8 (4-4), Oršanić 6 (2-3), Papak 17 (5-6), Babić 16, Bežovan, Vlašić, Tušek, I. Perković I 4, Grabovac, Franjić 2, I. Perković II 12 (2-3).

KVARNER 2010: Štemberger 5, Delpin 2, Krstinić 15 (7-11), Jadrijev 11 (1-2), Penić, Smojver 15 (2-2), Jashari 16 (2-3), Volarević 13 (4-4), Krulčić, Ćosić, Smoković.

Šesnaest sekundi prije kraja na semaforu je stajalo 77:77 nakon trice Jasharija, koji je prvim izjednačenjem u utakmici dao nadu Kvarnerovcima. Nakon minute odmora, domaći su preko Babića krenuli s napadom, Jashari ga je dobro čuvao, ali je on sjajno uočio samoga Perkovića, koji je sa zvukom sirene bio precizan za tri poena – 80:77. Još je Krstinić napravio prekršaj pa je Perković realizirao i jedno slobodno bacanje. Ovim su neuspjehom košarkaši Kvarnera 2010 u četiri dana ostvarili i drugi poraz od još jednoga konkurenta za ostanak u ligi, ovoga puta od fenjeraša Sesveta.

Ponovili su Riječani i dramatičnu završnicu, do koje su opet došli nakon što su se u trećoj četvrtini »vratili u život«. Domaći su utakmicu otvorili serijom 15:3, tijekom prve i druge su dionice držali konce igre u svojim rukama, a onda je u trećem dijelu krenula dominacija gostiju, ali nedovoljno za konačni preokret.