Plasman je već osiguran

Košarkaši doživjeli prvi poraz u kvalifikacijama za EP, loše drugo poluvrijeme presudilo

Luka Medak

Željko Šakić/Foto FIBA

Hrvatska je dobro ušla u utakmicu i imala čak 13 koševa prednosti u prvoj četvrtini, no kako je utakmica odmicala, tako je i padala igra naših košarkaša

ISTANBUL U drugoj utakmici 5. kola u skupini D kvalifikacija za Europsko prvenstvo košarkaša 2022. Hrvatska je u Turskoj poražena od Nizozemske 57:65. To je izabranicima Veljka Mršića prvi poraz u ovim kvalifikacijama, nakon što su u prva dva ciklusa s učinkom 4-0 već osigurali plasman na EuroBasket.

HRVATSKA – NIZOZEMSKA 57:65

Susret 5. kola skupine D kvalifikacija za EuroBasket: Hrvatska – Nizozemska 57:65 (19:11, 16:16, 13:22, 9:16). Akatlar Arena. Suci: Mazzoni, Baldini (Italija), Matejek (Češka).

HRVATSKA: Bilan 11, Drežnjak 2, Marčinković 2, Mavra 7, Šakić 17, Filipović 5, Gabrić, Jordano, Krušlin 11, Marić 2, Prkačin, Vranković.

NIZOZEMSKA: Franke 15, Kloof 10, Kherrazi 4, Kok 3, van der Vuurst de Vries 11, Hammink 2, Schaftenaar R. 7, Schaftenaar O. 9, van Bree, van Vilet, van Zegern, Williams 4.

Hrvatska je dobro ušla u utakmicu i imala čak 13 koševa prednosti u prvoj četvrtini, no kako je utakmica odmicala, tako je i padala igra naših košarkaša. Unatoč lošoj šuterskoj večeri, Hrvatsku je predvodio iskusni Željko Šakić sa 17 poena (4-17), a dodao je i 10 skokova.

U prvoj utakmici skupine Turska je svladala Švedsku s 88:80 i tako ostala u igri za plasman na završni turnir usprkos lošim rezultatima u prva dva prozora. U posljednjem kolu, koje je na rasporedu za dva dana, sastat će se Švedska i Nizozemska (15 sati) te Turska i Hrvatska (18 sati). Ako želi na europsku smotru, Turska mora pobijediti Hrvatsku i nadati se porazu Nizozemaca.