Prva liga košarkaša

Košarkaši Crikvenice umalo iznenadili Samobor, Kruno Simon ostao nadomak “triple-doublea”

V. KARUZA

V. KARUZA

Izjednačenu utakmicu odlučilo je devet vezanih poena Samobora od 36. do 39. minute, a tijekom kojih su gosti imali nekoliko neforsiranih pogreški u napadu

SAMOBOR – CRIKVENICA 86:79

SAMOBOR   Utakmica 24. kola Prve lige košarkaša: Samobor – Crikvenica 86:79 (22:19, 21:23, 18:19, 25:18). SD Samobor. Gledatelja: 50. Suci: Gracin, Štampalija i Stojanović.

SAMOBOR: Lukačić 23 (3-4), Linde 13 (1-3), Majić 6 (4-4), Simon 15 (3-4), Mandalinić 20, Strunjak 2, Mustafić, Sedlar 7 (1-2), Čretni, Macner, Prkačin.

CRIKVENICA: Šamanić 4 (0-1), Karabaić, Perić 9 (2-4), Ćošić 2, Scott 16 (3-5), Popović 5 (3-3), Tomas 13 (4-4), Butorac 12 (0-1), Smoković, Šulentić 11, Jurković 5, Zorić 2.

Crikveničani su bili nadomak još jedne senzacije ove sezone, nakon što su svladali Zagreb, ali Samobor je u završnici bio koncentriraniji. Izjednačenu utakmicu odlučilo je devet vezanih poena Samobora od 36. do 39. minute, a tijekom kojih su gosti imali nekoliko neforsiranih pogreški u napadu. Darrick Scott je bio prve ime Crikvenice s 16 poena i 13 skokova, dok je Kruno Simon bio na koračić od novog »triple-double« učinka (15 poena, 9 skokova i 13 asista).

Njegov Samobor je ovom pobjedom barem privremeno skočio na treće mjesto. Četiri ekipe još uvijek su u igri za treću i četvrtu poziciju uoči doigravanja, dok su Vrijednosnice i Kvarner 2010 sigurni na prva dva mjesta.

Riječka će ekipa u subotu od 18 sati ugostiti Stoju na Kozali.