Košarkaški vikend

Košarkaši AO Škrljeva ostvarili važnu pobjedu u Šibeniku, Kvarner 2010. uvjerljiv protiv Samobora

Arkim Robertson/Foto Arhiva NL

Košarkašice FSV-a poražene u Splitu

Šibenka – Adria Oil Škrljevo 88:97

ŠIBENIK Susret 22. kola Premier lige košarkaša: Šibenka – Adria Oil Škrljevo 88:97 (23:31, 27:24, 22:16, 16:26). Dvorana Baldekin. Suci: Radojković, Vulić (Split) i Danijela Čanković (Zadar).

ŠIBENKA: Freeman 15 (3-4), Šarić 17 (0-1), Miković 24 (1-2), Pleadin 5, Širko 24 (6-6), Živković, Gulin, Bašić 3, Antić, Vlaić, Jurković.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 10 (2-2), Vucić 6 (1-2), Gunjina 11 (0-1), Robertson 29 (3-6), Vrgoč 2, Pilepić 20 (7-8), Jelenković, Barnjak 10 (1-5), Boban 9, Cvitković.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva upisali su vrlo vrijednu pobjedu na Baldekinu, 11. ove sezone, koja im donosi šesto mjesto na ljestvici i domaćinstvo više u trećem dijelu prvenstva. Sastav iz Mavrinaca ima i 2-0 u ogledima sa Šibenčanima, što može biti od koristi kada se budu dijelile karte za doigravanje.

Gosti su dobro krenuli, Arslanagić i Robertson napunili su koš Šibenčana u prvoj četvrtini, u kojoj je sastav Damira Rajkovića ubacio čak 31 poen. Širko je, istina, tricom smanjio na 19:20, ali je i Boban je odgovorio tricom za novo odvajanje. Na početku druge dionice Barnjak je tricom sastavu iz Mavrinaca donio plus 11 (23:34).

S nekim izmjenama malo je pala obrana Adria Oil Škrljeva, iskoristili su to Šibenčani, koji su se u dva navrata približili na minus 2, ali oba  puta odgovoreno im je tricama preko Arslanagića i Pilepića. Nakon prvih 20 minuta igre Škrljevo je imalo plus pet i čak 17 asistencija. Napadački su odigrali odlično, uz 18 poena Arkima Robertsona (šut 8-8), a zapažena je bila i realizacija trica (7-12).

Imali su gosti priliku odvojiti se na dvoznamenkastu razliku, ali Šibenik je izdržao, a zatim serijom 8:0 došao do drugoga vodstva na utakmici (69:68), nakon početnih 2:0, te u posljednjih deset minuta ušao s prednošću od »pola koša«. A kada je izgledalo da gosti tonu (79:75), Boban je tricom otvorio seriju 0:7. U dramatičnoj završnici Miković je tricom smanjio na 88:89, ali u preostale dvije minute i 20 sekundi Šibenčani više nisu poentirali. Pilepić je zabio dva slobodna bacanja i dodao tricu 32 sekunde prije kraja, da bi Barnjak dodao »krađu«, pogodak iz kontre, a zatim ubacio i dodatno slobodno bacanje za potvrdu slavlja na Baldekinu. (Z. H.)

Kvarner 2010 – Samobor 81:64

RIJEKA Susret 18. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Samobor 81:64 (26:15, 17:8, 22:18, 16:23). Dvorana mladosti. Suci: Stanković, Lenac i Žagar (Rijeka).

KVARNER 2010: Štemberger 13 (5-7), Jashari 4 (2-2), Jadrijev 13 (3-4), Krstinić 8 (2-4), Perković 28 (3-4), Delpin 6, Smojver 3, Ćosić, Volarević 4, Krulčić, Smoković, Penić 2.

SAMOBOR: Montana, Babić 11 (1-4), Levanić-Kutni 17 (2-4), Vranješ 12 (2-3), Kraljić 10, Bistrović 4 (2-4), Kuzmanović 1 (1-2), Mihalić 5, Spaseski Baburek 2 (0-1), Mustafić, Validžić 2.

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu sezone, na Trsatu su uzeli važne bodove protiv Samobora, ekipe koju su sada i preskočili na ljestvici te su zasjeli na osmo mjesto. Na krilima Jasmina Perkovića, koji je ubacio 28 poena, Riječani su dominantno krenuli u susret, od prve minute su držali konce igre u svojim rukama. (K. B.)

KAŽL – FSV 71:60

SPLIT Susret 4. kola Lige za ostanak košarkašica: KAŽL – FSV 71:60 (21:16, 11:16, 18:17, 21:11). SC Gripe. Suci: P. Pepur, A. Pepur (Kaštela) i Koharević (Split).

KAŽL: Strilić 11 (1-3), Ljubić (0-2), Nejašmić 15 (2-2), Lokica 27 (10-12), Zovko 6, Jakelić, Bešlić, Ljubos, Marić 12 (2-4), Dujić, Smiljanić, Božan.

FSV: Bašek 5, Perko 16 (4-5), Da Silva 10 (2-2), Peričić 9 (3-6), Horford 16, Bošnjak, Soldo, Mršić 2, Tuftan 2, Kajfeš, Krajina.

Domaće košarkašice utakmicu su prelomile u posljednjoj četvrtini. Utakmica je bila u egalu sve do zadnjih pet minuta susreta, kada je gošćama popustila koncentracija, a domaće su serijom 13:3 došle do pobjede. Kod Riječanki su najefikasnije bile Perko i Horford, svaka je upisala po 16 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Da Silva uz deset poena dodala 11 skokova. (K. B.)