Euroliga

Fenerbahče svladao Barcelonu u velikom derbiju Eurolige košarkaša

Foto S. DRECHSLER

Turski sastav je protiv Barcelone već nakon prve četvrtine vodio sa 12 razlike, da bi na poluvremenu imao velikih +21

ZAGREB  U derbiju 30. kola Eurolige košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Barcelonu sa 88-74, Emporio Armani Milan je na gostovanju porazio Monaco sa 98-80, Valencija je slavila protiv Bayerna (70-68), dok je Panathinaikos u Beogradu bio bolji od Crvene zvezde sa 89-76.

Turski sastav je protiv Barcelone već nakon prve četvrtine vodio sa 12 razlike, da bi na poluvremenu imao velikih +21 (46-25). Barca je u trećoj dionici smanjila na svega pet koševa minusa (62-57), a na startu posljednje četvrtina i na 62-59 no Fener je serijom 7-0 pobjegao na + 10 (69-59), ubrzo je imao 15, a potom i 16 razlike mirno privevši susret kraju.

Domaćine su do 19. pobjede predvodili Scottie Wilbekin sa 18 koševa, te Marko Gudurić i Nick Calathes sa po 13 koševa. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Dario Brizuela sa 18 koševa i Nicolas Laprovittola sa 11 koševa.

Barcelona je druga na ljestvici sa 20 pobjeda i deset poraza, dok je Fenerbahče četvrti sa skorom 19-11.

EA7 Emporio Armani Milan je na gostovanju s uvjerljivih 98-80 porazio Monaco.

Nikola Mirotić sa 21 košem, Devon Hall sa 14 i Stefano Tonut sa 13 koševa predvodili su goste, dok su kod Monaca najefikasniji bili Alpha Diallo sa 17 i Jordan Loyd sa 14 koševa.

Talijanska ekipa je trenutačno na 13. mjestu sa 13 pobjeda i 17 poraza, dok je Monaco četvrti sa skorom 19-11.

Panathinaikos je u Beogradu porazio Crvenu zvezdu 89-76. Grčki sastav su predvodili Mathias Lessort sa 19 koševa, dok su Kostas Sloukas, Konstantinos Mitoglou zabili po 17 koševa. Kod domaćina najefikasniji su bili Dejan Davidovac i Nemanja Nedović sa po 19 koševa.

U posljednjoj utakmici večeri Valencija je pobijedila Bayern sa 70-68. Njemački sastav je imao zadnji napad za produžetak ili pobjedu, ali je Vladimir Lučić promašio tricu za pobjedu.

Kod Valencije Chris Jones je zabio 19, a Damien Inglis 15 koševa, dok su na njemačkoj strani najefikasniji bili Devin Booker sa 16 i Sylvain Francisco sa 12 koševa. Hrvatski košarkaš Danko Branković nije nastupio za Bayern.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 24 pobjede i šest poraza, Barcelona je druga sa 20-10, dok Panathinaikos, Fenerbahče i Monaco imaju skor 19-11.