NBA liga

Dario Šarić ubacio 24, a Dragan Bender 23 poena, Celticsi iznenadili Lakerse

Kawhi Leonard i Dragan Bender/Foto REUTERS

RIJEKA Dario Šarić i Mario Hezonja odigrali su međusobni ogled na NBA parketima. Portland je bio uspješniji od Phoenixa. Hezonja je za pobjednike odigrao 14 minuta, postigao osam poena, uknjižio četiri skoka i jednu osvojenu loptu. Zanimljivo je da je Dubrovčanin imao stopostotni šut. Šarić je pak završio utakmicu s “double double” učinkom: 24 poena, 11 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu. Spurse je do pobjede odveo Damian Lillard s 25 poena, kod gostiju je najefikasniji bio Devin Booker s 29 poena.

I u San Franciscu su se susrele momčadi dvaju hrvatskih košarkaša Dragana Bendera i Ivice Zubca. Zubac je u redovima Clippersa odigrao 20 minuta, ubacio četiri poena i sakupio 12 skokova. Bender je pak ubacio 23 poena za 25 minuta provedenih na parketu. Svom sjajnom učinku pridodao je sedam skokova i tri asistencije. Kod pobjednika je 23 poena postigao Kawhi Leonard.

Ante Žižić nije zaigrao za Cleveland u porazu u Chicagu. Bullse je predvodio “rookie” Coby White (20 poena), koji je uskočio u petorku umjesto Zacha LaVinea.

Luka Šamanić nije ulazio s klupe u pobjedi San Antonija protiv Dallasa. Sjajnu partiju odigrao je Luka Dončić sa 38 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Celticsi su slavili u Indianapolisu. Joayson Tatum je postigao 30 poena, kod domaćina se istaknuo Domantas Sabonis s dva manje.

Bradley Beal je ponovo bio efikasan u pobjedi Wizardsa. Knicksima je “iskrcao” 39 poena.

Rocketsi su se vratili pobjedama uz uobičajeno visoki učinak Jamesa Hardena i Russella Westbroka. Harden je postigao 37, a Westbrook 27 poena…

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Netsi slavljem u Los Angelesu. Lakersima nije pomoglo ni 29 poena, 12 skokova i 9 asistencija LeBrona.

Rezultati: Indiana – Boston 111:114, Washington – New York 122:115,Chicago – Cleveland 108:103, Houston – Minnesota 117:111, Memphis – Orlando 115:120, San Antonio – Dallas 119:109, Portland – Phoenix 121:105, Golden State – LA Clippers 107:131, LA Lakers – Brooklyn 102:104.