NBA liga

VIDEO Pogledajte kako su Clippersi u završnici tricama dotukli Lakerse s povratnikom LeBronom

Ivica Zubac/Foto REUTERS

Ivica Zubac odigrao je 22 minute i postigao 12 poena

LOS ANGELES Luke Kennard zabio je 17 od svojih 19 poena u drugom poluvremenu, uključujući i važne trice u završnici utakmice za pobjedu LA Clippersa (prvu nakon tri uzastopna poraza) nad Lakersima. Paul George je pridodao 19 poena, Marcus Morris 21 poen uz šest trica. LeBron se vratio na parketu s 23 poena i 11 skokova nakon što je “odradio” COVID protokol i dobio – negativan test. Anthony Davis je bio učinkovit s 27 poena i 10 skokova.

Carmelo Anthony je tricom dvije minute prije kraja doveo Lakerse na poen zaostatka (110:109), ali ubrzo je uzvratio svojom četvrtom tricom Kennard minutu pije kraja, pa je ubacio još jednu 38 sekundi do “sirene”. U tricaški obračun uključio se i LeBron pogodivši za 116:113, ali Morris je 7,6 sekundi pridodao još jednu, ukupno 16. tricu (35 pokušaja) za Clipperse, i Lakersima više nije bilo spasa.

Ivica Zubac odigrao je 22 minute i postigao 12 poena (šut iz igre 3-4, slobodna bacanja 6-6), uz pet skokova, jedan blok, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.