NBA liga

Bojan Bogdanović s 32 poena odveo Utah do nove pobjede, stradao je Detroit

Bojan Bogdanović/Foto REUTERS

NEW YORK Bojan Bogdanović nastavio je nizati sjajne partije u dresu Utaha. Hrvatski reprezentativac je u pobjedu u Detroitu ugradio veliki doprinos od 32 poena uz stopostotni šut s linije slobodnih bacanja (5/5) i 50 posto ubačaja (3/6) za tri poena. Osim toga sakupio je i pet skokova, te dvije asistencije. Bogdanović je bio prvi strijelac utakmice, dva poena manje od njega zabio je Christian Wood, koji je bio najefikasniji u redovima Pistonsa.

Ante Žižić odigrao je četiri minute bez postignut poena u pobjedu Cavaliersa nad Nugetsima. Dragan Bender je odigrao 13 minuta u pobjedi Golden Statea nad Philadelphijom. Hrvatski košarkaš postigao je 10 poena, uhvatio tri lopte i udijelio jednu asistenciju.

Mario Hezona nastupio je u domaćem porazu Blazersa od Kingsa. Odigrao je 23 minute, postigao 16 poena uz tri skoka i jednu asistenciju.

Hornetsi su svladali Rocketse nakon što su utakmicu otvorili s vodstvom 20:0! Houstonu nije pomogao ni James Harden koji je ostvario svoj 46. triple double u karijeri: 30 poena, 10 skokova, 14 asistencija.

Rezultati: Charlotte – Houston 108:99, Detroit – Utah 105:111, Cleveland – Denver 104:102,, Memphis – Atlanta 118:101, Golden State – Philadelphia 118:114, Portland – Sacramento 111:123.