NBA liga

Bogdanović najbolji u porazu od Minnesote, Zubac upisao “double-double”

Luka Dončić (Dallas Mavericks)/Foto REUTERS

SALT LAKE CITY Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je najbolji pojedinac Utah Jazza u porazu od Minnesota Timberwolvesa, a Ivica Zubac u pobjedi svojih LA Clippersa upisao double-double, dok su Phoenix Suns Darija Šarića poraženi od Boston Celticsa.

Utah Jazz je kod kuće izgubio od Minnesota Timberwolvesa sa 102-112, a Bogdanović je odigrao 31 minutu i s 18 koševa (šut iz igre 7/17, trice 3/7) bio najbolji strijelac poražene momčadi. Tome je pridodao šest skokova i dvije asistencije. Donovan Mitchell je utakmicu završio sa 17 koševa, a Rudy Gobert sa 16 i 14 skokova.

Karl-Anthony Towns je predvodio goste sa 29 koševa, od čega je sedam trica, i 13 skokova, a Jeff Teague je dodao 21 ubačaj i 11 asistencija.

LA Clippers su sa 90-88 kod kuće slavili protiv Oklahoma City Thundera, a pobjedu im je osigurao Paul George koji je zabio tricu 25.9 sekundi prije kraja.

Montrezl Harrell je za pobjedu Clippersa zabio 28 koševa uz 12 skokova, George je dodao 18, a Zubac je slavlju svoje momčadi pridonio sa 12 koševa (šut iz igre 4/8, trice 0/1) i deset skokova te jednom asistencijom u 20 minuta na terenu. To mu je treći double-double ove sezone. Chris Paul je bio najbolji u redovima Oklahome sa 22 poena.

Boston Celtics su se vratili na pobjedničke staze, sinoć su sa 99-85 u gostima svladali Phoenix Sunse Darija Šarića. Hrvatskom košarkašu je za dlaku izmakao double-double, u 29 minuta igre zabio je devet koševa (šut iz igre 3/13, trice 2/6) i ugrabio deset skokova uz tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Jayson Tatum je vodio Boston do pobjede sa 26 poena i 11 skokova, Kemba Walker je ubacio 19 koševa, dok je kod Phoenixa najbolji bio Devin Booker zabio 20 koševa.

Portland Trail Blazers su u gostima poraženi, sa 132-108 su ih svladali Houston Rockets. James Harden i Russell Westbrook su zajedno zabili 64 koševa. I dok je Harden 23 od svojih ukupno 36 koševa ubacio u prvom poluvremenu, Westbrook je u drugom ubacio 15 od ukupno 28. Westbrook je upisao i 13 skokova i 10 asistencija, a Houston je pobjednički niz povećao na osam utakmica.

CJ McCollum je predvodio Trail Blazerse sa 25 poena, a Mario Hezonja je u devet minuta zabio jedan koš i upisao pet skokova.

New York Knicks su kod kuće sa 123-105 pobijedili Cleveland Cavalierse. Julius Randle je za pobjedu New Yorka zabio 30 koševa, a kod Cavaliersa, kojima je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji je bio Kevin Porter Jr. sa 18 poena. Ante Žižić je pobjedi svoje momčadi pridonio sa pet koševa (šut iz igre 2/4) i šest skokova u 20 minuta na terenu.

Luka Dončić je sinoć u domaćoj pobjedi Dallas Mavericksa od 117-110 nad San Antonio Spursima stigao do šestog triple-doublea ove sezone sa 42 koša, 11 skokova i 12 asistencija.

Finney-Smith je dodao 22 koša za Dallas, a Kristaps Porzingis 18 uz 10 skokova. Kod San Antonija je najbolji bio DeMar DeRozan koji je utakmicu završio sa 36 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Milwaukee Bucks su sa 115-101 nadigrali Chicago Bullse, a Giannis Antetokounmpo je postigao 33 pogodaka i upisao 10 skokova.Dragan Bender nije ulazio u igru.