Euroliga košarkaša

Barceloni košarkaški derbi protiv Real Madrida u uvertiri današnjeg El Clasica

Barcelona je u svojoj Blaugrani svladala Real Madrid sa 79-72, a Katalonci su na poluvremenu vodili s uvjerljivih 48-27

ZAGREB Košarkaši Maccabija, Bayerna i Barcelone slavili su u petom kolu Eurolige.

Maccabiju je za gostujuću pobjedu kod Himkija 89-87 trebalo dodatnih pet minuta. Ante Žižić je za pobjednike ubacio 16 koševa uz pet skokova i jednu asistenciju, Dragan Bender je imao jedan poen, jedan skok i jednu asistenciju, a strijelce Maccabija predvodio je Tyler Dorsey sa 26 poena. Aleksej Šved je sa 32 koša bio najbolji kod domaćina.

Bayern je na svom parketu svladao Olympiacos sa 74-68. Za njemačku momčad je Leon Radošević imao šest poena, tri skoka i tri asistencije. Wade Baldwin je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Bayerna, a za Grke je Papanikolaou ubacio 13 poena.

U derbiju večeri, uvertiri za nogometni El Clasico, Barcelona je u svojoj Blaugrani svladala Real Madrid sa 79-72, a Katalonci su na poluvremenu vodili s uvjerljivih 48-27. Domaće strijelce je sa 15 koševa predvodio Kyle Kuric, a Trey Thompkins je ubacio 13 poena za goste.

Bayern, Žalgiris i Barcelona su na vrhu ljestvice s učinkom 4-1.