Premijer liga košarkaša

AO Škrljevo tricama u zadnjim minutama preokrenulo protiv Osječana i praktički osiguralo doigravanje

Zlatko Horvat

Arkim Robertson/Foto D. ŠKOMRLJ

Pet minuta prije kraja gosti su još imali minimalnu prednost, ali momčad koja je do tog trenutka gađala trice 4-19, pogodila ih je tri zaredom!

MAVRINCI Košarkaši Adria Oil Škrljeva upisali su devetu prvenstvenu pobjedu, kojom su praktički potvrdili plasman u doigravanje. Konačni rezultat će zavarati, Osječani su pet minuta prije kraja – vodili (77:78). No, tada su domaći pogodili tri trice (Boban, Barnjak i Pilepić) u seriji 11:2 za vodstvo 88:80 na ulasku u posljednje dvije minute, kojima se ovaj borbeni i tijesan susret, u kojem je svirano čak 60 osobnih pogrešaka, prelomio na stranu domaćih.

Adria Oil Škrljevo – Vrijednosnice Osijek 95:87

Susret 21. kola Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Vrijednosnice Osijek 95:87 (15:27, 29:13, 19:26, 32:21). Dvorana Mavrinci. Bez gledatelja. Suci: Kruljac, Gracin i Anzulović (Zagreb). Opunomoćenik: Sirotić (Pazin).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 1 (1-2), Pilepić 19 (6-8), Jelenković 6 (2-2), Vucić, Gunjina 15 (2-2), Barnjak 19 (10-15), Robertson 20 (2-6), Boban 7, Rajčić 5, Vrgoč 3 (1-2), Bjelanović, Cvitković.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Lisica 21 (5-6), Filipović 4 (0-2), Kujundžić 8, Tokić, Špehar 3, Porobić 14 (8-9), Pavić, Topolović 10 (4-6), Lakić 14 (7-8), Paić 13.

Loše su krenuli domaći. Nisu se mogli sastati sa šutom, pogodili su samo tri od prvih 11 lopti, jednu od šest za tri poena. To je u kombinaciji s propusnom obranom, koja je u prvoj četvrtini primila 27 poena, značilo minus od 12 poena već u devetoj minuti nakon trice Šime Lisice.

Robert Kujundžić je dodao pogodak sa sirenom pa su Osječani nakon prvih deset minuta imali lijepih plus 12. Imali su i plus 13 (20:33) u trećoj minuti druge četvrtine, uz napad, ali sjajno je reagirao centar domaćih Arkim Robertson, ukrao loptu i sjurio se u kontru. Bio je to početak domaće lavine, petorka Jelenković, Barnjak, Pilepić, Boban i Robertson do devete je minute načinila seriju 22:5, ubacivši posljednjih deset poena u nizu, za preokret (42:38).

Treću dionicu gosti su otvorili s deset poena u nizu (44:50), ali domaći su brzo odgovorili svojim refulom (54:54). No, do kraja četvrtine domaći su još samo jednom bili u prednosti (63:62), nastavile su se osječke prijetnje o osvajanju bodova u Mavrincima.

Trica Frana Pilepića okrunila je seriju 7:0 u samo 66 sekunde na otvaranju posljednje četvrtine (70:66), ali gosti su i na to odgovorili. Pet minuta prije kraja još su imali minimalnu prednost, ali momčad koja je do tog trenutka gađala trice 4-19, pogodila ih je tri zaredom!