Premijer liga

AO Škrljevo na krilima Jelenkovića srušilo favoriziranu Goricu

Luka Medak

SJAJNA VEČER NA MAVRINCIMA - Toni Jelenković/Foto S. DRECHSLER

Toni Jelenković je iskoristio veću minutažu zbog izostanka Arslanagića, upisao je 25 poena i šest asistencija

MAVRINCI Susret 25. kola Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Gorica 102:85 (31:20, 17:24, 20:21, 34:20). Sportska dvorana Mavrinci. Bez gledatelja. Suci: Vovk, Jovović, Galić. Opunomoćenik: Miletić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Pilepić 25 (6-6), Jelenković 25 (4-5), Vucić 2, Gunjina 8, Barnjak 2, Robertson 15 (5-8), Boban 5, Vrgoč 18 (3-4), Bjelanović 2, Cvitković, Rajčić.

GORICA: Majcunić, Kalajžić 10 (4-7), Mašić 1 (1-2), Savić, Batur 8 (1-2), Pavlović 5, Mazalin 11 (1-1), Uljarević 17 (9-10), Ljubičić 19 (3-6), Baković 7, Kapusta 7 (1-1).

Košarkaši Škrljeva vrlo brzo su se vratili pobjedama. Nakon poraza od Sonika, na domaćem terenu pala je favorizirana Gorica, a domaće je predvodio fenomenalni Toni Jelenković s 25 poena i šest asistencija.

U utakmicu su bolje ušli gosti i poveli 2:6, ali Škrljevo je odgovorilo vrlo brzo i strelovito. Na krilima Jelenkovića i Vrgoča uz sjajnu realizaciju za tri poena domaći rade prvo seriju od deset uzastopnih poena za 12:6, a zatim odlaze i na 11 poena prednosti, s koliko i završavaju četvrtinu. Igrači Škrljeva pogodili su čak šest trica u prvoj dionici, no taj vanjski šut je stao u drugoj četvrtini. Promašili su idućih pet pokušaja i u jednom trenutku bili gotovo tri minute bez koša. Gorica je to iskoristila i ponajprije preko kontri i Ljubičića došla na samo četiri poena zaostatka na poluvremenu.

U nastavku je bolje krenula Gorica i odmah napravila seriju 0:8. Dugo je trebalo Škrljevu da zaustavi “pick-and-roll” Uljarevića i Kapuste s Ljubičićem, ali nakon toga domaći stvaraju seriju poena i odlaze u posljednji period s tri poena prednosti. U tom periodu momčad Damira Rajkovića igrala je najbolju košarku u utakmici. Pravovremene rotacije, odlična obrana i laki koševi dovode Škrljevo na +17 tri minute prije kraja, s kojom razlikom je i završila utakmica.