Premijer liga košarkašica

Igor Prtorić debitirao na klupi FSV-a očekivanim porazom od vodeće Trešnjevke 2009, Peričić predvodila riječku ekipu

Katarina Blažević

Igor Prtorić/Foto M. LEVAK

Novi trener za protivnika u prvoj utakmici dobio je jednu od najboljih hrvatskih ekipa, trenutačno vodeću na ljestvici. Zagrepčanke su susret praktički riješile u prvoj četvrtini, sjajno su otvorile utakmicu i vodile 22:6 nakon šest i pol minuta igre.

RIJEKA Susret 13. kola Premijer lige košarkašica: Trešnjevka 2009 – FSV 85:57 (24:14, 18:17, 16:15, 27:11). Dom sportova. Broj gledatelja: 50. Suci: Glavurdić, Čačić, Jež (Zagreb).

TREŠNJEVKA 2009: Majstorović 18 (1-1), Rodek 4, Žaja 24 (4-7), Mühl 14 (1-2), Banović 7 (3-4), Brtan, Laljek, Obratov 5 (0-2), Jurič 5 (1-2), Valčić, Krajčovićova 2, Nejašmić 6 (0-1).

FSV: Bašek 7 (4-4), Perko 8 (2-2), Tuftan 6, Škare 4 (0-2), Peričić 20 (2-3), Šporčić, Brandić 2, Prso, Kajfeš, Krajina 10 (4-4).

Košarkašice FSV-a očekivano su visoko poražene na gostovanju kod Trešnjevke 2009 u utakmici koja je ujedno označila i debi Igora Prtorića na klupi riječke ekipe. Novi trener za protivnika u prvoj utakmici dobio je jednu od najboljih hrvatskih ekipa, trenutačno vodeću na ljestvici. Zagrepčanke su susret praktički riješile u prvoj četvrtini, sjajno su otvorile utakmicu i vodile 22:6 nakon šest i pol minuta igre.

Riječanke su se uspjele pribrati i smanjiti na deset poena zaostatka, a u drugoj i trećoj dionici igre su i parirale na parketu domaćim igračicama, ponajviše zahvaljujući Eleni Peričić. Ali u zadnjoj četvrtini, u koju se ušlo s 12 poena prednosti za Zagrepčanke, domaće su u potpunosti nadigrale gošće i uzele zasluženu pobjedu. Peričić je predvodila mladu riječku ekipu s 20 poena, sedam skokova, tri asista i dvije ukradene lopte.