Medalja oko vrata

Hrvatski odbojkaši uzeli broncu u Zadru na završnici Zlatne lige

Foto PIXSELL

U susretu za broncu hrvatski odbojkaši su pobijedili Češku 3:0 (25:23, 25:18, 25:20).

ZADAR Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija osvojila je treće mjesto na završnom turniru Europske Zlatne lige u Zadru. U susretu za broncu hrvatski odbojkaši su pobijedili Češku 3:0 (25:23, 25:18, 25:20).

U prvom setu do rezultata 18:18 gledali smo izjednačenu igru. Hrvatska je tada povela 20:18, a zatim i 23:19, da bi set otišao na hrvatsku stranu rezultatom 25:23.

U drugom setu hrvatski odbojkaši su poveli 15:10, Češka se približila na tri poena zaostatka (19:16), no do kraja seta hrvatski su odbojkaši osvojili šest, a Česi dva poena za 25:18. U trećem setu Češka je imala 14:12, no uslijedilo je hrvatskih 5:0 (17:14) nakon čega odabranici Cedrica Enarda nisu ispuštali prednost.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Petar Đirlić sa 15, Marino Marelić sa 14 i Filip Šestan sa 11 osvojenih poena. Na suprotnoj strani najbolji su bili Lukas Vasina s 13 i Patrik Indra s 10 poena.