Perica pogodio

Hrvatski napadač ponovo strijelac za Maccabi u Konferencijskoj ligi, izraelski klub briljirao u Helsinkiju

Stipe Perica u akciji/Foto REUTERS

HELSINKI U prvom susretu 3. kola A skupine Konferencijske lige, Maccabi Tel Aviv je u Helsinkiju pobijedio HJK sa 5-0, a drugi gol za goste zabio je hrvatski napadač Stipe Perica.

Gosti su poveli u 28. minuti, a pogodak je postigao Gavriel Kanichowsky. Na 2-0 je u 49. minuti zabio Perica iz kaznenog udarca.

Bivši napadač Zadra sam je izborio kazneni udarac, a potom ga sam sigurno izveo. Bio je to njegov drugi gol u skupini, zabio je i u prvom kolu u domaćoj 4-1 pobjedi protiv Alaškerta.

Do kraja susreta izraelski sastav je zabio još tri gola, a strijelci su bili Kanichowsky (60), Enric Saborit (87-11m) i Eden Shamir (90+2). Perica je za goste igrao do 77. minute.

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Alaškert i LASK.

Na ljestvici vodi Maccabi sa sedam bodova, LASK je drugi sa četiri boda i utakmicom manje, HJK ima tri boda, a Armenci su na začelju bez bodova.