Bravo, cure!

Hrvatske odbojkašice nadigrale Švicarsku u tri seta na otvaranju Europskog prvenstva, sljedeća je Bjelorusija

Luka Medak

Foto PIXSELL

Najbolje hrvatske odbojkašice bile su Laura Miloš s 18 osvojenih poena te bivša igračica Rijeke, kapetanica Samanta Fabris s 13 poena. Kod Švicarki najproduktivnija je bila Maja Strock s 10 poena.

ZADAR Hrvatske odbojkašice otvorile su Europsko prvenstvo na najbolji mogući način. Reprezentaciju Švicarske nadigrale su u samo tri seta i opravdale ulogu favoritkinja te s velikim samopouzdanjem očekuju susret s Bjelorusijom.

U prvom setu trebalo je neko vrijeme hrvatskim odbojkašicama da otvore dvoboj onako kako su očekivale jer su reprezentativke Švicarske pružale jako dobar otpor. Međutim, izabranice Danielea Santarellija sredinom prvog i drugog seta napravile su odlučujuće serije za konačan ishod tih dionica meča, dok su Švicarke u trećem setu imale vodstvo 12:8, ali nisu uspjele zadržati tu prednost. Uslijedilo je ponovno odlično razdoblje u igri hrvatskih reprezentativki, koje su od sljedećih 15 poena osvojile njih 12 i povele sa 20:15 te mirno privele susret kraju za maksimalna tri boda. Hrvatska je na kraju susreta imala čak 53 posto uspješnih smečeva naspram samo 44 posto Švicarske, što je samo još jedna potvrda zaslužene pobjede.

HRVATSKA – ŠVICARSKA 3:0

Europsko prvenstvo odbojkašica, 1. kolo skupine C: Hrvatska – Švicarska 3:0 (25:20, 25:19, 25:21). Dvorana Krešimira Ćosića. Bez gledatelja. Suci: Fernandez Fuentes, Miklošić.

HRVATSKA: Sain (L), Strunjak, Butigan 7, Božičević (L), Perić 1, Mlinar, Ikić 6, Dumančić 7, Fabris 13, Šamadan, Miloš 18, Deak, Klarić, Kulić.

ŠVICARSKA: Eiholzer, Deprati (L), Matter 5, Pierret 1, Sulser 5, Wieland, Van Rooij 6, Strock 10, Hämmerli 1, Künzler 9, Knutti (L), Schwarz, Zurlinden, Perkovac 5.

– Prvi meč nikad nije lagan. Svi su nervozni stoga nismo znali što nas očekuje tijekom ovoga meča. Naša igra nije bila najbolja, ali u pojedinim trenucima imali smo zaista dobre akcije. Neke situacije još uvijek možemo korigirati, iako nemamo puno vremena. Ovo je bio dobar početak, pokazali smo dobru igru, iako u prvom setu nismo imali jaku obranu i blok – rekao je izbornik hrvatske reprezentacije Daniele Santarelli.

– Cijelu večer nisam mogla spavati od uzbuđenja. Ovo je prvo Europsko prvenstvo za mene, prva utakmica. Pobjeda nam je bila jako važna te sam presretna što smo upravo pobjedom započeli ovaj turnir. Fokusirane smo na protivnika koji nam idući dolazi, jer idemo iz utakmice u utakmicu – kaže Laura Miloš.

U sastavu Švicarske je Korina Perkovac, kći proslavljenog hrvatskog rukometnog olimpijca Gorana Perkovca.

– Hrvatska je prejaka ekipa za nas, igraju brzo i mi to ne možemo još pratiti. Svoju priliku za pobjedama tražit ćemo u drugim susretima, prije svega protiv Bjelorusije – rekla je Korina Perkovac.

Odbojkašice će sljedeću utakmicu na Europskom prvenstvu odigrati u subotu, s početkom u 17 sati, a suparnice su im reprezentativke Bjelorusije.