Košarka

EP U-20 Hrvatski košarkaši poraženi od Francuske, sutra im slijedi borba za sedmo mjesto

Katarina Blažević

Vito Kučić/Foto FIBA

Hrvatska je poražena rezultatom 71:83 (19:25, 17:19, 18:16, 17:23), iako je sjajno otvorila utakmicu i imala vodstvo 13:2 na sredini prve četvrtine

RIJEKA Hrvatski košarkaši do 20 godina i drugi su put poraženi od Francuske na Europskom prvenstvu, ovoga puta u borbi za plasman od 5. do 8. mjesta, zbog čega će sutra protiv Belgije (18.15) igrati za sedmo mjesto turnira.

Hrvatska je poražena rezultatom 71:83 (19:25, 17:19, 18:16, 17:23), iako je sjajno otvorila utakmicu i imala vodstvo 13:2 na sredini prve četvrtine. Ali potom je i stala, dok je rastrčana Francuska u sjajnih pet minuta došla do vodstva 25:19. Nakon toga izabranici Ivana Tomasa više nisu uspjeli preokrenuti, najbliže su bili u trećoj dionici kada su izjednačili (50:50), ali ponovo su se Francuzi odvojili.

Klarica je s 21 poenom (trica 6/10) predvodio Hrvatsku, Buljan je upisao 11 poena i 12 skokova, dok je prvi play momčadi, Riječanin Kučić, podijelio 10 asista.