Nogomet

Dinamov protivnik u Konferencijskoj ligi remizirao s Getafeom, Isco se ozlijedio

Bila je to nervozna utakmica sa skoro 30 prekršaja i čak 11 žutih kartona

SEVILLA Skorašnji suparnik zagrebačkog Dinama u Konferencijskoj ligi, Real Betis je pred 53.000 gledatelja odigrao 1-1 protiv Getafea u susretu 23. kola španjolskog prvenstva.

Bila je to nervozna utakmica sa skoro 30 prekršaja i čak 11 žutih kartona.

Gosti su poveli u osmoj minuti golom Masona Greenwooda iz jedanaesterca kojeg je skrivio Abner. Jaime Mata je u 23. minuti bio korak do izjednačenja, no pogodio je stativu. Ipak izjednačio je Isco, također iz kaznenog udarca u 35. minuti.

U nastavku susret je bilo nekoliko zanimljivih situacija na obje strane, ali ne i golova. Zanimljivo, utakmica je trajala ukupno 108 minuta, odigrano je po devet minuta nadoknade u oba poluvremena.

Domaći sastav više od rezultata brine ozljeda Isca, koji je zamijenjen u 82. minuti utakmice i šepajući je napustio teren.

Betis je ovim rezultatom zadržao osmu poziciju sa 35 bodova, dok je Getafe dvije stepenice niže sa 30 bodova.

Večeras se u derbiju kola sastaju Real Madrid i Atletico Madrid.

Na vrhu ljestvice je Real Madrid sa 57 bodova, dok je Girona druga s bodom manje.

Rela Betis i Dinamo uskoro će igrati u 16-ini finala Konferencijske lige. Plavi prvu utakmicu igraju u Sevilli 15. veljače, a uzvrat je sedam dana kasnije u Zagrebu.