Četvrta NL NS Rijeka

Derbi četvrtog kola na Brnasima pripao domaćinu, Weitzer i Vidović režirali trobod

Tomislav Volarić

SLAVLJE CRVENIH - Treća pobjeda Halubjana/Foto M. LEVAK

Ivor Weitzer odlučio pobjednika (78'), neposredno nakon što je Štemberger poravnao (76'), a Karleuša smanjio (38'). Šimić (20') i Rogulj (31') donijeli početni kapital domaćinu

VIŠKOVO Utakmica 4. kola Četvrte NL NS Rijeka: Halubjan – Borac 3:2 (2:1). Igralište Brnasi. Gledatelja 100. Sudac Zvonko Radić (Kastav) – 7. Pomoćnici: Kukić (Pula) i Drašković (Rijeka). Strijelci: 1:0 Šimić (20′), 2:0 Rogulj (31′), 2:1 Karleuša (38′), 2:2 Štemberger (76′), 3:2 Weitzer (78′). Žuti kartoni: Kovačević, Ivančević, Mance, Weitzer (Halubjan), Štemberger, Juras, Jovanović, Erceg (Borac).

HALUBJAN: Vidović 8, Ivančević 6, Šimić 7 (od 83′ Kovačić -), Tarlević 7, Kovačević 6, Mance 6, Ilić 6,5 (od 59 Blašković 6), Mandić 6 (od 68′ Hunčak 6,5), Radan 6,5 (od 68′ Hunčak 6,5), Rogulj 8, Weitzer 7,5.

BORAC: Benulić 6, Brkljača 6, Erceg 6, Juras 6, Žeželić 6, Karleuša 7, Dukađin 6, Šafarek 6, Jovanović 6, Filipović 6 (od 38′ Jurić), Štemberger 7.

Derbi kola na Brnasima pripao je Halubjanu koji se odmah od prvog sučevog zvižduka postavio goropadno, a na kraju i slavio golom Ivora Weitzera koji je vrlo brzo poništio poravnanje gostiju preko Štembergera. U samoj završnici Bakrani su mogli do boda, ali ukazao se Vidović… Završilo je trećom ovosezonskom pobjedom momčadi Marina Mikca.

Halubjan je dobar ulazak u utakmicu okrunio u 20. minuti. Šimić je dočekao ubačaj s desne strane i bez poteškoća glavom poslao loptu za – 1:0. Već jedanaest minuta kasnije Halubjan podebljava vodstvo. U gužvi ispred Benulića najbolje se snašao mladi Radan koji je iz neposredne blizine gurnuo loptu u mrežu – 2:0.

Borac se probudio i pokazao nešto bolju igru poslje drugog primljenog pogotka. Karleuša je okrunio bolju igru svoje momčadi u 38. minuti. Napadač Borca je ispratio jednu dubinsku loptu, a zatim prizemnim udarcem matirao istrčalog Vidovića – 2:1.

Borac je u drugo poluvrijeme ipak ušao nešto hrabrije, uspjevši na trenutke preseliti težište igre na polovicu domaćina. Isplatilo se to gostima u 76. minuti kada je Štemberger virtuozno pogodio prvi kut Vidovićevog gola – 2:2. Međutim, zadovoljstvo Bakarana nije bilo dugoga vijeka. Odmah minutu kasnije Weitzer je snažnim prizemnim udarcem pogodio za konačnih – 3:2.

Što se tiče prigoda, Halubjan je već u prvih 15 minuta imao nekoliko akcija koje su lako mogle završiti pogotkom. Weitzer je odlično pucao u 9. minuti, ali otišlo je lopta malo iznad gola. Još je bliže pogotku bio Radan u 15. minuti kada je njegov snažan udarac odsjeo na prečki Bakrana. Gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili preko Dukađina, no Vidović je uspio loptu odbiti u korner.

Drugo poluvrijeme nije obivalo prigodama poput prvog, većinom se vodila teška bitka na sredini terena. Borac je mogao do boda u 86. minuti, ali Vidović je bio je na razini i odličnom obranom sačuvao pobjedu svoje momčadi. Posljednjih nekoliko minuta utakmice obilježila je snažna kiša, no ni to nije moglo pokvariti slavlje na Brnasima.

Ostali rezultati

MLADOST      0

KLANA      0

FAŽANA – Mladost (F) – Klana 0:0. Igralište Oliva. Gledatelja: 45. Sudac: Sandi Orbanić (Žminj). Pomoćnici: Mujić (Potpićan) i Belavić (Salakovci). Žuti kartoni: Kostešić (Mladost), Lazarević, Juničić (Klana).

MLADOST (F): Lovrić, Marijanović, Bogdan, Lazendić, Lazarević (od 86′ Milotić), Kostešić, Hiseni, Budija (od 74′ Blarežina), Tufekčić (od 59′ Stojanović), Ristić, Subanović.

KLANA: Ždralović, Ivkić (od 46′ Varljen), Milković, Dujmović, Iskra, Štokom (od 46′ Juničić), Šnajdar, Lazarević, Corallini, Laginja (od 46′ Džaja), Jeletić (od 87′ Mujkanović).

NOVALJA      2

DRAGA      1

NOVALJA – Novalja – Draga 2:1 (1:0). Igralište Cissa Straško. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Pomoćnici: Papić (Senj) i Butorac (Gospić). Strijelci: 1:0 Vidušin (7′), 1:1 Kovačević (47′), 2:1 D. Čačić (86′). Žuti kartoni: Ma. Dabo, Mi. Dabo (Novalja).

NOVALJA: Smolčić, Lučić (od 80′ Mi. Dabo), D. Čačić, Vidušin (od 46′ Ma. Dabo), Dodevski, M. Čačić (od 69′ Guščić), Kustin, S. Čačić, Jović, Šarin (od 60′ Kojić), Buljat.

DRAGA: Bošnjak, Krnjatić, Kovačević, Šop, Kinkela, Sinožić, Kramer (od 46′ Abram), Z. Rubinić (od 9′ Kaligarić), Matovina, Antolović (od 67′ Lekšić), Kurti (od 88′ S. Rubinić).

VELI VRH      0

OTOČAC      0

PULA – Veli Vrh – Otočac 0:0. Igralište Tivoli. Gledatelja: 20. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka). Pomoćnici: Merle (Viškovo) i Kulaš (Mošć. Draga). Žuti kartoni: Hairlahović (Veli Vrh), Brajko, Eldić, Smolčić (Otočac).

VELI VRH: P. Vujica, Pereša (od 53′ Žgomba), Malobabić, Bogdan, B. Vujica, Škaro, Hairlahović, Benčić (od 46′ Kunić), Maras (od 53′ Prepelec), Bakjac, Antanasković.

OTOČAC: A. Krznarić, Brajko, Draženović, Smolčić (od 90+3′ Lončar), Banić, Matovina, Dunković, Bićanić, Eldić, M. Krznarić, Tvrdinić.

GOSPIĆ 91      4

OŠK OMIŠALJ      0

GOSPIĆ – Gospić 91 – OŠK Omišalj 4:0 (2:0). Igralište Balinovac. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Janković (Viškovo). Pomoćnici: Prpić i Piršić (obojica Rijeka). Strijelci: 1:0 Isaković (23′-11m), 2:0 Isaković (33′), 3:0 Bulum (85′), 4:0 Butorac (90’+1′). Žuti kartoni: Ratković, Dizdar, Quni (Gospić), Brkić, Požega, An. Sharbini (Omišalj).

GOSPIĆ 91: Grmača, Ratković, Župan, Došen, Sertić (od 71′ Špoljarić), Isaković (od 86′ Škulj), Radošević, Butorac, Dizdar (od 86′ Ružić), Quni (od 86′ Smolčić), Jelača (od 51′ Bulum).

OŠK OMIŠALJ: Tadić, Brkić (od 46′ Dadić), Kovačić, Grdinić (od 66′ Jukić), M. Sharbini (od 66′ Šimunović), Shabanov (od 82′ Paro-Vidolin), Požega (od 46′ Vidović), Gundić, Mijić, Zlatevski, An. Sharbini.

ROVINJ      2

ZAMET      1

ROVINJ – Rovinj – Zamet 2:1 (1:0). Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: Miran Maržić (Rijeka). Pomoćnici: Mavrlja i Badjuk (obojica Rijeka). Strijelci: 1:0 Šerifović (25′), 1:1 Dželajlija (60′), 2:1 De Armas (68′). Žuti kartoni: Lazarić, Perković (Rovinj), Šepić, Rupčić, Perković, Baković, Ibrahim (Zamet). Crveni kartoni: Ožanić, Karlovčan (Zamet).

ROVINJ: Starčić, Hoxha (od 90′ Čakarić), Vidan, Perković, Maružin, Peteh, Jurić (od 80′ Šverko), Tošić, De Armas, Lazarić (od 60′ Butući), Šerifović (od 90′ Kazalac).

ZAMET: Legac, Karlovčan, Dželajlija, Mandžukić, Vidović (od 46′ Kocijan), Ibrahim (od 90′ Malinarić), Ožanić, Čulina (od 46′ Baković), Rupčić, Šepić (od 58′ Cvijanović), Pilepić (od 46′ Perković).

LOKOMOTIVA      2

BANJOLE      1

RIJEKA – Lokomotiva – Banjole 2:1 (1:0). Stadion Kantrida. Sudac: Patrick Klobučar (Čavle). Pomoćnici: Frlan (Podhum) i Valenčić (Škalnica). Strijelci: 1:0 Stojković (47′), 2:0 Sablić (52′), 2:1 Simeunović (74′-11m). Žuti kartoni: Stojković, Macolić (Lokomotiva), Cepuš, Medvid (Banjole).

LOKOMOTIVA: Popović, Vidas, Stojković, Macolić (od 69′ Iličić), Tramišak (od 46′ Randelj), Francetić (od 46′ Andrić), Krmpotić (od 46′ Popović), Sablić (od 75′ Žarić), Pičuljan, Matešković, Fumić.

BANJOLE: Dragun, Medvid, Ćosić, Bagarić, Luchesi (od 89′ Zohil), Dervišević, Simeunović, Cepuš (od 84′ Gerlič), Jukan (od 58′ Rakovac), Čude, Božičević.