Košarka

DepoLink Škrljevo na krilima sjajnog Noe Svobode upisao vrijednu pobjedu u derbiju začelja

Katarina Blažević

Noa Svoboda/Foto V. KARUZA

Svoboda je na kraju stao na 31 poenu (šut 14-18), pet skokova, tri asista i dvije ukradene lopte...

ZAGREB Utakmica 24. kola FAVBET Premijer lige: Bosco – DepoLink Škrljevo 87:107 (24:26, 13:25, 24:22, 26:34). SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja: 50. Suci: Hadžić, Terlević i Tomić.

BOSCO: Bubalo 20 (6-7), Kos 11, Ivanković 9 (1-4), Akrap 14 (1-1), Krapić 13 (4-4), Perić, Cvitković, Dacer, Petranović, Ćosić 2, Lukić 12 (5-6), Njegovan 6.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Gulin 5, Svoboda 31, Šarić 11 (1-2), Hollowell 13, Stanojević, Whitney 13 (1-3), Bart 18 (1-1), Krajina 13 (1-2), Šljivarić 3 (1-2), Ćošić, Miljković.

Košarkaši DepoLink Škrljeva ostvarili su vrijednu pobjedu u derbiju začelja. Mladi i borbeni Bosco se nije dao, ali Škrljevčani su se na krilima sjajnog Noe Svobode, koji je u prvom poluvremenu upisao 20 poena, odvojili na razliku od 14 poena pri odlasku na veliki odmor (37:51). Domaćin se u posljednjih 20 minuta “tukao”, u dva navrata je smanjio na “minus osam”, ali Zeleni su se uspjeli oduprijeti.

Šarić i Bart su imali dobre napadačke dionice u trećoj četvrtini, a konstantno je “gurao” i Filip Krajina (13 poena i 10 skokova). Ipak, pravi junak je Svoboda, koji je na kraju stao na 31 poenu (šut 14-18), pet skokova, tri asista i dvije ukradene lopte.

Neiskusna momčad Bosca jednostavno je previše griješila, posebice u prvom poluvremenu kada joj je Škrljevo 10 puta ukralo loptu. Nakon jedne takve u brzu kontru se sjurio Svoboda i poentirao za vodstvo Zelenih 26:22. Bosco je u toj prvoj četvrtini još uvijek držao egal, te su se gosti prvi put odvojili otprilike na sredini druge dionice.

Obje su momčadi igrale brzo, nije se oklijevalo u napadima, a Škrljevčani su s povezana četiri uspješna šuta za dva poena poveli 43:32 (16′). Svoboda je u tom periodu već bio na 20 poena, dok je borbeni Krajina skupljao i ubacivao promašaje svojih suigrača.

Bart i Šarić su se probudili u trećoj dionici i držali svoju momčad na prednosti od barem desetak poena razlike, iako su gosti imali Lukića i Bubala koji su na trenutke to smanjivali, ali bilo je kratkog vijeka.

Whitney i Krajina u reketu bili su prejaki za mladi Bosco, da bi se u zadnje dvije minute opet raspucao Svoboda i odveo svoju momčad preko “stotke”.