QUEEN'S CLUB

De Minaur u četvrtfinalu Queen’s Cluba prekinuo pobjednički niz Marina Čilića na travi

Marin Čilić/Foto REUTERS

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda za 22-godišnjeg Australca.

LONDON Pobjednički niz Marina Čilića (ATP – 37.) zaustavljen je u petak u četvrtfinalu ATP turnira u londonskom Queen’s Clubu, gdje ga je svladao Australac Alex de Minaur (ATP – 22.) s 3-6, 6-3, 6-4 nakon dva sata i četiri minute igre.

Dvoboj je počeo sa zakašnjenjem od nekoliko sati, zbog kiše u Londonu. No, to nije utjecalo na Čilića koji je ‘breakom’ u osmom gemu stekao odlučujuću prednost za osvajanje prvog seta. U druga dva seta australski tenisač je prvi dolazio do prednosti ‘breaka’, 4-1 u drugom te 3-1 u trećem setu, a taj zaostatak Čilić nije uspio nadoknaditi, propustivši po dvije prilike za ‘break’ u drugoj i trećoj dionici.

De Minaur će u polufinalu igrati protiv prvog nositelja, Talijana Mattea Berrettinija, koji je sa 7-6 (5), 6-3 nadigrao Britanca Daniela Evansa.