Iznenađujuće

Crna Gora teškom mukom uspjela izboriti četvrtfinale SP-a, vratar Lazović junak protiv Japana

BUDIMPEŠTA Muška vaterpolska reprezentacija Crne Gore pobijedila je Japan sa 10-9 (3-1, 2-5, 3-2, 2-1) i teškom mukom se uspjela plasirati u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, u kojem će joj suparnik biti Španjolska.

Apsolutni junak pobjede Crnogoraca bio je vratar Dejan Lazović koji je obranio čak 20 udaraca uz 70% uspješnosti.

Japanci su u šestoj minuti treće četvrtine poveli sa 8-7, da bi sljedeći gol postigli tek 68 sekundi prije kraja čime su samo uspjeli smanjiti na konačnih 10-9.

Tri pogotka za Crnogorce postigao je Miroslav Perković, dok je Takata s dva gola bio najbolji strijelac japanske reprezentacije u kojoj je vratar Fukushima imao 12 obrana.

Četvrtfinalne utakmice su na rasporedu u srijedu, a dvoboj Španjolske i Crne Gore trebao bi započeti u 19.30 sati.