Prvenstvo Hrvatske

Blažić donio Primorjašima minimalnu pobjedu u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja

Valentina Prokić

Lovro Paparić/Foto Arhiva NL

Nakon novog pogotka Koprčine, Brubnjak izjednačava, a Blažić pogađa za konačnih 9:10 četiri i pol minute prije kraja utakmice

ŠIBENIK Prva utakmica četvrtfinala doigravanja prvenstva Hrvatske: Solaris – Primorje EB 9:10 (2:2, 3:4, 3:2, 1:2). Bazen Crnica. Suci: Periš i Tiozzo. Delegat: Vuletić.

SOLARIS: M. Šparada 8 obrana, Malenica, Goreta, Štrkalj 1, Kovalenko, Herceg 1, Kreković 2, Pelicarić 2, Penava, Bulat, Koprčina 3, Stahor, Jukić, T. Šparada.

PRIMORJE EB: F. Čubranić 15 obrana, Jovančević, Burburan 1, N. Čubranić, Brubnjak 2, Blažić 1, Vrbnjak, Rakovac 1, Augusti 2 (1), Jurišić, Babić 1, Paparić 2, M. I. Čubranić, Car.

Peterci: Solaris /, Primorje EB 1 (1)

Igrač više: Solaris 1 (12), Primorje EB 3 (6)

Vaterpolisti Primorja EB pobijedili su Solaris u Šibeniku golom razlike, završilo je 9:10. Domaćin je poveo golom Hercega nakon tri minute igre, a realizirao je igrač više Rakovac za 1:1 minutu kasnije. Nakon što je Štrkalj ponovno doveo Solaris u vodstvo, Noa Burburan koristi brojčanu prednost te pogađa za 2:2, rezultat s kojim je zaključena prva dionica igre.

U drugoj četvrtini ponovno domaćin prelazi u vodstvo golom Pelicarića, ali uzvraćaju Babić i Paparić za prvo vodstvo Primorjaša 3:4. Koprčina ponovno dovodi utakmicu u egal, ali Paparić i Augusti donose riječkim vaterpolistima plus dva dvije i pol minute prije kraja poluvremena. Kreković ipak smanjuje te se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 5:6 u korist gostiju.

Kreković pogađa za 6:6 u 17. minuti susreta, a ni nakon novog Brubnjakovog pogotka za 6:7 Primorjaši se ne uspijevaju odvojiti. Novo izjednačenje 7:7 djelo je Koprčine u 20. minuti. Do kraja treće četvrtine Augusti realizira peterac za Primorje, a golom iz igre Pelicarić vraća u egal uoči početka posljednjeg dijela. Nakon novog pogotka Koprčine, Brubnjak izjednačava, a Blažić pogađa za konačnih 9:10 četiri i pol minute prije kraja utakmice.

Uzvratni susret igra se iduće subote na Kantridi.