
Nezaposlene osobe će imati priliku izabrati program stručne edukacije kako bi bili konkurentniji na tržištu rada
RIJEKA Riječka Udruga U.Z.O.R. započela je EU projekt ‘Osnaživanjem i edukacijom do veće socijalne uključenosti’, kojim nezaposlenima osiguravaju osposobljavanje po vlastitom izboru.
Tijekom naredne dvije godine Udruga za zaštitu obitelji – Rijeka će, dugotrajno nezaposlenim ženama žrtvama nasilja u obitelji, mladima dugotrajno nezaposlenima, kao i dugotrajno nezaposlenima omogućiti besplatno stjecanje stručnih znanja i vještina putem odabranog verificiranog programa osposobljavanja.
Nezaposlene osobe tako će imati priliku izabrati program stručne edukacije kako bi bili konkurentniji na tržištu rada. Također, svima je osigurano individualno psihološko savjetovanje i stručna pomoć u učenju. Sve navedeno umanjit će rizik od socijalne isključenosti i siromaštva, ističu u udruzi.
Ciljevi su projekta:
1. Jačanje stručnih znanja nezaposlenih – kroz uključivanje u programe obrazovanja odraslih
2. Osnaživanje te razvoj mekih i transverzalnih vještina nezaposlenih osoba kroz savjetovanje i radionice
3. Jačanje kapaciteta stručnjaka (koji rade s nezaposlenima) kroz uključivanje u radionice mindfulnessa
Projekt je u stopostotnom iznosu sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020. Njegova ukupna vrijednost je 702.776,41 HRK, a razdoblje provedbe traje do 31. ožujka 2021. godine.
– Od svog osnutka Udruga za zaštitu obitelji – Rijeka surađuje s Gradom Rijeka i sa Centrom za socijalnu skrb Rijeka koji su ujedno i partneri Udruge u Projektu. Kroz dugogodišnju zajedničku suradnju ostvareni su brojni vidljivi rezultati u domeni socijalne skrbi te je prepoznata potreba za dodatnom podrškom marginaliziranim skupinama.
Ovaj projekt će značajno doprinijeti zapošljavanju i socijalnoj integraciji nezaposlenih žena žrtava nasilja u obitelji kao i svih nezaposlenih osoba na način da kontinuirano jača stručna znanja te osoban rast i razvoj pojedinca, izjavila je koordinatorica projekta Paula Bogović.
Svi zainteresirani više informacija mogu dobiti na broju telefona 099 351 0196 ili se mogu javiti na mail [email protected]. Kontakt osoba je Ana Fabijan.