Riječka tržnica

Priča s place: Redari redovito ravnaju “korona ograde”

Slavica Kleva

Rijetki su kupci jučer bili na glavnoj riječkoj tržnici / Foto Slavica KLEVA

Rijetki su kupci jučer bili na glavnoj riječkoj tržnici / Foto Slavica KLEVA

Možeš u kafić, a ovdje na otvorenom moraš nositi masku i proći kroz ograđeni dio - kaže nam jedan prodavač



U sklopu redovnog rada zaposlenici kontroliraju i ravnaju ograde koje građani kretanjem pomiču, dijelom je odgovor upravitelja Tržnica, Rijeka plusa na pitanje hoće li se epidemiološke mjere koje su na snazi, a vrijede za sve riječke tržnice, pooštravati. Naime, istina je da mnogi sugrađani pomiču ograde kako bi skratili put do placa, no, prodavači se s druge strane, čim ugledaju redare koji vraćaju ogradu tamo gdje je i postavljena, pribojavaju da će ionako mali broj kupaca biti još manji.



– Rijeka plus u svakom trenutku mora moći, u slučaju potrebe, zatvoriti ogradama ulaze na lokaciju tržnice zbog ograničenja maksimalnog broja kupaca, pa osim dezinfekcije ruku, fizičke distance, nošenje zaštitne maske na svim zatvorenim i otvorenim prostorima ali i ograničenje broja kupaca koji istovremeno mogu boraviti na određenom prostoru, mjere su koje i dalje vrijede. Doduše, ovih posljednjih dana placa je unatoč dobroj ponudi, slabo posjećena, što zbog kiše, što zbog visokih datuma i prošlog blagdana. Ako se gleda dnevni broj kupaca, ograde nam i ne trebaju, tako veliki broj kupaca, osim u dane vikenda, nismo dugo vidjeli – kaže nam jedan prodavač koji bi ograde uklonio jer po njemu nemaju smisla.


Snimila Slavica KLEVA

Snimila Slavica KLEVA


 




– Možeš u kafić, a ovdje na otvorenom moraš nositi masku i proći kroz ograđeni dio – kaže nam.


Ribarnica je u srijedu i četvrtak bila bogata plavom ribom, srdela se prodavala po 10 kuna, papaline po 20, nešto malo inćuna je bilo. Cijena divljih orada i arbuna je 100 kuna, raža je 60, velike svježe sipe su po 120 kuna, baš koliko treba dati i za kilogram hobotnice.



Paprika još uvijek ima, cijenom se kreću od 10 do 14 kuna, kupus je 8 i 10 kuna, brokul je 18 kuna, dok je karfiol 16, ali ga se može naći i po 14 kuna. Blitva je 16, špinat 18, negdje i 20 kuna. Ima i grožđa uvoznog po 16 kuna, negdje je i 18, ovisno o kvaliteti, a slavonska šljiva je 12 kuna.


Jabuka sorte pink lady također je stigla na tržnicu, ove prve su sitnije, a stižu iz Slavonije. Izvrsnog su okusa, reske i svježe, cijena im je 12 kuna. Mandarine su sve jeftinije, mogu se naći i za 8 kuna, dok limun cijenom varira u rasponu od 12 do 20 kuna, ovisno o kvaliteti i sočnosti.