
Ilustracija KD ViK
povezane vijesti
Iz KD Vodovod i Kanalizacija javljaju o početku radova u okviru projekta Aglomeracije Rijeka na Banderovu.
– U sklopu projekta Aglomeracija Rijeka, Grupa 2, komponenta C, Izgradnja sanitarnog kolektora i optimizacija postojećeg sustava – Proširenje Rijeka, podsustav C.06, dionica obuhvaća Ulicu Corrada Ilijassicha i Osječku ulicu.
Izvođač započinje s izvođenjem radova 21. srpnja 2025. godine .
Radovi će se izvoditi fazno, a zbog obuhvata radova na prometnicama doći će do izmjena u režimu prometa u navedenim ulicama prema sljedećoj dinamici:
U prvoj fazi radova Ulica Corrada Ilijassicha bit će u potpunosti zatvorena, na dionici od k.br. 19–3 do 30. 08. 2025. godine.
Zbog zatvaranja cijele ulice bit će na snazi privremena regulacija prometa koji će se odvijati kroz Ulicu Viktora Cara Emina, preko Vukovarske ulice do Ulice braće Brancheta.
Također, neće biti moguće skretanje iz Osječke ulice u Ulicu Corrada Ilijassicha, osim u početnom dijelu ulice.
U drugoj fazi radova bit će obuhvaćena Ulica Corrada Ilijassicha (od k.br. 18–20) te Osječka ulica (kraj k.br. 23–25), počevši od 01. 09. 2025.godine.
Planirani završetak radova prve i druge faze je do kraja listopada 2025. godine.
Zahvaljujemo građanima na strpljenju i razumijevanju te vas molimo da poštujete privremenu regulaciju prometa i koristite alternativne pravce kako bi se radovi mogli odvijati nesmetano i u predviđenim rokovima, poručuju iz KD Vodovod i kanalizacija.