Turnir

Rapskim karatistima sedam medalja u Opatiji

Hrvoje Hodak

Mladi rapski karatisti na parketu opatijske dvorane

Članovi Karate kluba Rab ENPI nastupili na 22. Međunarodnom karate turniru Opatija Cup 2022.

U opatijskoj sportskoj dvorani »Marino Cvetković« održan je 22. Međunarodni karate turnir Opatija Cup 2022, na kojem je nastupio rekordan broj natjecatelja, raspoređenih unutar 65 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Italije i Mađarske.

Premda su zbog bolesti neki morali odustati, na ovogodišnjem opatijskom turniru natjecalo se i jedanaest karatista Karate kluba Rab ENPI.

– Rezultati koje je klub postigao su odlični, a bili bismo zadovoljniji da je bilo i malo više sportske sreće. Jer neki su izgubili u finalu, neki u polufinalu, ali najteže je onima koji su izgubili u borbi za broncu. To četvrto mjesto nitko ne voli… – kazao nam je trener rapskih karatista Zdravko Naletina.

Ipak, turnir u Opatiji rapski će karatisti i karatistice pamtiti po lijepom druženju, veselju, ali i prekrasnom vremenu koje im je ovaj put bilo naklonjeno, a prošetati Opatijom s medaljama oko vrata neopisiv je doživljaj za mlade sportaše s otoka.

Među rapskim osvajačima medalja najistaknutiji je bio onaj najmlađi, Niko Krstinić, koji je osvojio zlato u kategoriji do 11 godina.

Srebrnim medaljama okitili su se Pavao Zebić u kategoriji do 12 godina i kadet Luka Keko, a bronce su osvojili Ljavdrim Zećiri u kategoriji do 12 godina, Gabriel Anđelić i Nera Habazin Pende, oboje u kategoriji do 13 godina te Ivano Tomičić u kategoriji do 14 godina.

Na natjecanju su nastupili i Lea Dumičić, Duje Kac, Andrej Ivić i Leona Peić, koji su poraženi u borbama za brončanu medalju. U ukupnom poretku Karate klub Rab ENPI zauzeo je izvrsno 20. mjesto u konkurenciji 65 klubova iz četiri države.