
Foto Marin Smolčić
povezane vijesti
ZAVIŽAN Temperature zraka na najvišoj mjernoj postaji Državnog hidrometeorološkog zavoda od sinoć su neprekidno s negativnim predznakom. Nazvali smo Planinarski dom na Zavižanu čiji nam je voditelj Ivan Vukušić rekao kako ovih dana na sreću ondje nema planinara koji izazivaju sudbinu pa često stradaju zbog nepredvidivih ćudi Velebita.
-Srećom nema nikoga, a vijeme je takvo da je to svakako dobro. Sada je -1,6 stupnjeva C, a magla je tolioko gusta da se vidi na svega par metara. Nema oborina, ali je noćas povremeno padala susnježica, kratko nam je rekao Ivan Vukušić.
Lanjske fotografije prilaza Zavžanu načinjena u listopadu najbolja su ilustracija trenutnih vremenskih uvjeta na tom dijelu Velebita. Ujedno i upozorenje kako se zimi s tom planinom svakako ne treba igrati.