Atletski spektakl

Jump2Krk u kolovozu: I ove godine skačemo na Krku!

P. N.

Foto Ivo SANTINI

Foto Ivo SANTINI

Ovogodišnji Jump2Krk održava se u subotu, 30. kolovoza 2025., a ponudit će cjelodnevni program koji počinje u jutarnjim satima prezentacijom ove atraktivne atletske discipline za naše najmlađe



 


Dok se  lista prijavljenih skakačica i skakača motkom brzo popunjava, organizatori najavljuju ovogodišnje izdanje 4. po redu atletskog spektakla Jump2Krk.


Međunarodni atletski miting u organizaciji Atletskog kluba Krk najavljuje predstavnik Organizacijskog odbora, atletičar Fran Bonifačić koji će i ove godine nastupiti pred domaćom publikom:




“Ovogodišnji Jump2Krk održava se u subotu, 30. kolovoza 2025., a ponudit će cjelodnevni program koji počinje u jutarnjim satima prezentacijom ove atraktivne atletske discipline za naše najmlađe. Poslijepodnevni program započinje natjecanjem skakačica, da bi u večernjim satima na zaletište pred krčkom publikom izašli najbolji skakači. Natjecanje završava proglašenjem pobjednika.


Foto Ivo SANTINI


Već imamo prijave i potvrde 16 natjecatelja u obje konkurencije, a kako prijave još pristižu, očekujemo da će biti i promjena i novih imena te ćemo uoči samog natjecanja objaviti listu sportaša koji stižu na naš otok s novostima oko samog programa.”


 


Napomenimo da ovaj jedinstveni događaj privlači brojnu publiku i obogaćuje turističku ponudu grada i otoka Krka, a snimke s natjecanja odlaze u brojne zemlje iz kojih nam dolaze sportaši.


Tako je prošle godine pobjednica natjecanja Elien Vekemans iz Belgije oborila nacionalni rekord u skoku s motkom što je bila velika sportska vijest u belgijskim medijima, a grad Krk je dobio nevjerojatnu promociju.


 


I ove godine nas financijski prate Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka što najbolje govori koliko vjeruju u ovaj projekt, a mi im i ovim putem zahvaljujemo na povjerenju.