"To su običaji koji imaju puno dublje značenje od samog maškaranog ludila i koje su naši stari prenijeli na nas, a mi prenosimo na svoju djecu“, poručuju iz TZO Lovran
povezane vijesti
Kao i na ostatku Kvarnera, i Lovran je spreman za predaju vlasti maškarama. U subotu, 17. siječnja Lovranci će objesiti svog Pusta na pal, a ključ Općine Lovran preuzimaju maškare.
„Tradicija maškaranja u Lovranu i Lovranšćini duža je od jednog stoljeća i vrijeme je to kada svi stave maske i zaborave na sve nedaće. To su običaji koji imaju puno dublje značenje od samog maškaranog ludila i koje su naši stari prenijeli na nas, a mi prenosimo na svoju djecu“, poručuju iz TZO Lovran.
U 17:00 sati krenuti će vesela povorka lovranskih maškara koju će predvoditi Puhački orkestar Lovran a pridružit će se i dugogodišnji sudionici čije prijateljstvo s Lovranom traje već godinama – Žejanski zvončari.
Iako je ove godine bio vrlo kratak rok za pripreme jer ovogodišnje maškare traju svega pet subota, program događanja zaista je raznolik i na njemu se nalaze i radionice, i dječje redute i sportska događanja, ali ono, za Lovran najveće, je velika međunarodna povorka koja će se održati u nedjelju 8. veljače s početkom u 14 sati.
„Prijave za lovranski karneval su u tijeku a broj sudionika je ograničen. Još je ostalo vrlo malo mjesta pa pozivamo naše dugogodišnje sudionike da se prijave i da ugrabe svoj broj. Prijave je moguće izvršiti isključivo preko linka na službenoj stranici TZ općine Lovran – Visit Lovran“, poručuju iz TZO Lovran.
Maškarano ludilo u Općini Lovran završiti će 18. veljače u Medveji kada će Pust odgovarati za sve nedaće čime se najavljuje ulazak u, nadamo se, uspješno proljeće a onda i uspješnu sezonu, zaključuju organizatori.