17. izdanje

U Crikvenici nedavno održan maškarani turnir u mini rukometu

Robert Šimonović

Foto RK Primorska škola rukometa Selce

Po prvi puta turnir je organizirala nova udruga – RK Primorska škola rukometa Selce

U crikveničkoj Gradskoj sportskoj dvorani nedavno je održan 17. maškarani turnir u mini rukometu i super mini rukometu za djevojčice i dječake.

Po prvi puta turnir je organizirala nova udruga – RK Primorska škola rukometa Selce, nastala spajanjem dva mjesna kluba, Primorske škole rukometa i Rukometnog kluba Selce.

Odaziv na sam turnir bio je odličan, sudjelovale su čak 24 ekipe, atmosfera je bila natjecateljski uzavrela, a ozračje sportsko, prijateljsko i zabavno.

Sam turnir posjetila je i maškarana grupa iz Matkovića, a dodijeljene su i nagrade za najbolju pojedinačnu i ekipnu masku.

Što se ukupnog poretka tiče, u kategoriji dječaka 2015. godište najbolja je bila ekipa s Raba (Arba 1), srebrne medalje išle su zasluženo oko vrata dečkima iz ekipe PŠR Selce, a treći su bili dečki iz ekipe Senj 1.

Najboljim igračem proglašen je Edi Gerovac (Arba 1), najbolji vratar bio je Gabriel Marin (PŠR Selce), a u najbolju petorku upali su i Frane Kurilić (Arba 1), Andrej Erdemović (PŠR Selce) te Šimun Bijondić (Senj 1).

U kategoriji dječaka 2014. godište turnir je osvojila ekipa Adriatic iz Rijeke, drugo mjesto pripalo je ekipi Arba 1 s Raba, a s medaljom je natjecanje i ovdje završila ekipa PŠR Selce, koja je u utakmici za treće mjesto u lokalnom derbiju nadigrala ekipu Crikvenice rezultatom 9:5.

Najbolji igrač turnira bio je Marin Ahmetović (Adriatic), najbolji vratar Niko Lazarić (Arba 1), a u najboljoj petorci našli su se i Fran Kasunić (Adriatic), Mate Jakuc (Arba 1) te Roko Miočić (PŠR Selce).

U kategoriji djevojčica 2014. godište najbolja je bila ekipa Novi Vinodolski 1, zatim Crikvenica te Ogulin. Najbolja igračica bila je Eva Juričić (Novi), najbolja vratarka Aurora Fućkar (Crikvenica), a u najboljoj petorci mjesto su našle i Lucija Juričić (Novi), Ana Golomeić (Crikvenica) i Mila Urnić (Ogulin).

RK PŠR Selce zahvaljuje svim ekipama i njihovim trenerima na dolasku te fer i žestokoj borbi, publici i brojnim roditeljima koji su pratili svoje najmlađe i zdušno navijali, sudačkoj kombinaciji Serdarević/Baldo te doktorici Goranki Rosić.

Posebno zahvaljuju i TZG-u Crikvenica koja godinama kao vjerni sponzor uvelike pomaže u održavanju ovog turnira.

– Nadamo se i vjerujemo kako ćemo iduće godine našim trudom i angažmanom te suradnjom s još više “prijatelja sporta” ovaj spektakl podići na još veću razinu, naglašavaju iz Kluba.